12. veebruar 1997 kell 22:00

Tolaram toob Kehrasse kuus miljonit dollarit

Tolarami Investeeringute ASi tegevdirektor Sonny Aswani rääkis, et praegu käivad läbirääkimised maailmapanga gruppi kuuluva rahvusvahelise finantskorporatsiooniga IFC, kes on huvitatud finantseerimisest Horizoni tootmisse.

Kui läbirääkimised õnnestuvad, planeerime investeerida juulis-augustis vähemalt 6 miljonit dollarit, rääkis Aswany.

Tema sõnul investeerib praegu Tolaram Investeeringute tütarfirma Horizon iga kuu umbes 150 000 dollarit tehase moderniseerimisse.

Eelmisel aastal oli üle 500 töötajaga Horizoni käive ligi 150 mln krooni.

«Kasum oli ka, kuid see jäi pärast amortisatsiooni mahaarvamist väikeseks,» märkis Aswani.

Eelmine aasta oli tema sõnul vabriku jaoks käivitusaasta ja seetõttu väga raske. «Tegime palju tööd oma klientidega,» märkis Aswani. Ta lisas, et endised SRÜst pärit kliendid on asendunud peamiselt Euroopa klientidega.

Palju on kliente, kes eelmisel aastal võtsid proovipartiisid. «Nüüd, proovinud meie tooteid, teevad nad suuremaid tellimusi,» kinnitas Aswani.

Horizoni 1996. aasta toodangust läks 90% eksporti.

Selles aasta käibeks planeerib Horizon vähemalt 250 miljonit krooni.

Tootmismahuks prognoosib ettevõte veebruaris 2500 tonni ja märtsis 3000 tonni pakkepaberit. «Veebruar-märts on tellimustega täiekult täidetud ja praegu saab tellimusi esitada aprilliks,» lausus Aswani.

Veebruaris ja märtsis täidab Horizon suurt tellimust Saksamaalt. «On teada, et Saksa tellija on väga nõudlik, kuid meil õnnestus see tellimus saada,» sõnas Aswani.

Tehase tootmisvõimsusest on praegu kaetud 65%. Järgmisel nädalal tõuseb pärast firma suurima paberimasina käivitamist ettevõtte tootmisvõimsus ligi 90protsendini tehasele ettenähtud võimsusest.

Lähiaja suurematest plaanidest rääkides teatas Aswani, et Horizon hakkab peatselt spetsiaalselt Euroopa jaoks tootma uut paberitüüpi, millist Eestis varem pole tehtud.

Samuti on plaanis remotida tehase auruturbiin, misjärel hakkab firma tootma oma elektrit. «Praegu ostame 50 protsenti elektrist riigilt, 50 protsenti toodame ise. Pärast remonti toodame ise 70 protsenti oma elektrivarustusest,» rääkis Aswani.

Hetkel kuum