25. veebruar 1997 kell 22:00

Ilmastiku meelevalda jääv aknavuuk tuleb katta võimalikult hermeetiliselt

Viimastel aastatel on ehitaja hakanud taku asemel kasutama universaalseks ehitusmaterjaliks kujunenud polüuretaanvahte. Meil on need põhiliselt tuntud Makroflexi ja Penoflexi kaubamärgi all.

Polüuretaanvaht ei ole aga kõikvõimas. Ehitajatel on tekkinud eksiarvamus, et pärast vahu vuuki laskmist ning ülepaisunud osa äralõikamist on vuuk ilmastikukindel. See pole õige. Taoline vuuk ei lase läbi tuult, kuid külgvihmade korral imbub vesi ühenduskohtadesse. Tekkivad kahjustused -- mädanevad raamid ja lengid, niiskunud soojustus, riknenud siseviimistlus -- ilmnevad alles pärast ehitustööde lõppu. Kannatajaks jääb tellija.

Polüuretaanvaht ei ole mõeldud sulgema vuuki veekindlalt. Tekkinud kahjustuste põhjus on lõpetamata töös. Lõigatud polüuretaanvaht, millel on oht jääda ilmastiku meelevalda, tuleb katta hermeetiliselt. Selleks on võimalik kasutada:

- silikoniseeritud hermeetikuid (on oht, et aja jooksul väsib ja vajub ära)

- polüuretaani baasil valmistatud isepaisuvat teipi, mis suleb vuugi veekindlalt, kuid laseb konstruktsioonil hingata (garantii 20 aastat).

Silikoniseeritud hermeetiku või isepaisuva teibi kasutamine tõstab ehituse hinda. Teibi kasutamine on võrreldes silikoniseeritud hermeetikuga kallim. Ruutmeetri-suuruse akna paigaldus kallineb teibi kasutamisel ligikaudu 100 krooni.

Hetkel kuum