9. aprill 1997 kell 22:00

Creperie's prantsuslik miljöö

Valik erinevaid toole, seinatäis aktifotosid sajandi algusest, pudelisse torgatud küünlad, vaha voolamas rohelisele pudelikaelale -- see on tervik, mis loob Creperie's õhkkonna 20.--30. aastate boheemlikust vaimust. Kõik on ju lihtne: lauad, nende ümber toolid, sammude all naksuv laudpõrand, lett, mida nagu ei märkagi, ning lae all oma teed kulgev ventilatsioonitoru. Kuid siiski on midagi, mis eristab Eesti Creperie'd prantsuse lihtrahva toitmiseks mõeldud creperie'ist. Vast on see erinevus Vivaldi muusikas või kellukesehelinas. Ma usun, siin on hea nii sellel, kes kohvi kõrvale ajalehte tahab sirvida, kui ka sõpradega lõbutsejal. Ei mingi efektset vormidemängu, lihtsalt mõnus koht. 9 punkti.

Creperie' interjööri kujundamise idee on hea, kuid tehtud on see väga väheste vahenditega. Siiski on koht popp ja käidav; omanäoline ja lihtne. Interjöör ei kohusta külastajat millekski. Ei meeldinud, et hoovipoolsed aknad on 2/3 ulatuses piimja paberiga. Võinuks leida parema lahenduse. Ei meeldinud, et aknapõskede külge on kruvitud riidekonksud. Pikas ja suures pudelis olevate küünalde efekt kaob ära, kuna peab üles vaatama. Ruumid on küllaltki kõledad. Kasutada võiks vanaaegseid kardinaid ja kuivkompositsioone. Raamitud fotod seintel on kenad, häiris, et need vahelduvad raamimata fotodega. Teenindaja riietus tuleks läbi mõelda: ei meeldinud, et neil olid varrukateta riietus. 6 punkti.

Creperie on suhteliselt mõistlik koht, kui see vaid üles leida. Ukse juures võiks olla näiteks hinnakiri, mis torkaks silma ja lihtsustaks Creperie' ülesleidmist. Interjööri mulje sõltub sellest, kus istuda. Kui istuda näoga Müürivahe tänava akende poole, siis on vaatepilt trööstitu. Kui istuda näoga hoovipoolsete akende suunas, mis on küll poolenisti kinni kaetud, kuid ülal paistavad Tallinna tornid, on pilt parem. Meeldib, et lauad on erineva suurusega, mahutades erinevaid seltskondi. Samuti meeldivad erinevad toolid, millel saab istuda ka ilma Sanpellegrino sukkpüksteta. Creperie' parim osa on prantsuse muusika, milles väljendub vormi ja sisu ühtsus. Koht ei ole pretensioonikas. Hinne 7 punkti.

Eestlase natuur on selline, et kuskile sisse minnes kohe interjööriga ei kohane. Modernse ja kiiskava interjööriga harjunule mõjuvad Creperie' kollased seinad ja väikesed fotod esialgu kahvatult. Lauda istudes torkas silma jupike paeseina ja puittalad, kuid need ei avaldanud muljet. Minu insenerisilm märkas ka alasti ventilatsioonitoru ja vaatele otse avanevat tualettruumi. Ent kui veidi kauem istuda, siis tundus Creperie küllalt kodune oma lihtsa laudpõranda ja puitmööbliga. Alguses häiriva interjööriga harjub ära, kui on aega meeleolutseda, ning tekib õdus miljöö, millele aitavad kaasa prantsuse veinipudelites olevad küünlad. Ära jätaksin valgustid, mis mõjuvad võõralt ja kaasaegselt. 7 punkti.

Hetkel kuum