27. aprill 1997 kell 22:00

Eesti Gaas tõstab 1. mail gaasi hinda

Eesti Gaasi peadirektori Aarne Saare sõnul tõuseb gaasi hind väiketarbijatele, kel on vaid gaasipliit, 2,25 kroonini kuupmeetrilt.

Väiketarbijatele, kellel on peale gaasipliidi näiteks gaasiga veesoojendaja, tõuseb tariif 1,7 kroonilt 1,9 kroonile, ütles Saar.

Saar põhjendas hinnatõusu väiketarbijatele tehtavate suurte kulutustega, mida neile gaasi müümine ei kata. Eesti Gaas on väiketarbijate varustamisel kandnud suuri kahjusid ega saa neid lõputult subsideerida. Ka uus tariif ei kata veel kõiki kulutusi, ütles ta.

Saar märkis, et 1. detsembriks kavatseb Eesti Gaas lõpetada gaasimõõturite paigaldamise suurelamute trepikodadesse.

Suure keskküttekatlaga gaasitarbijatele jääb hind samaks. «Meie tarbijatest on ligi 90 protsendil alternatiivsed kütusevõimalused, peamiselt Venemaa masuut. Nendel tarbijatel on gaasihind lepinguline ning sõltuvalt masuudi hinnast on see kogu aeg liikunud,» selgitas Saar.

Hinnatõusu põhjendab Eesti Gaas ka mullu seitse protsenti tõusnud ostuhinnaga Venemaalt. Reedel arutas Eesti Gaasi juhatus Venemaalt ostetava gaasi hinda kontserni Gazprom esindajatega.

Gazpromi esindaja Eesti Gaasi nõukogus Boriss Posjogin ütles, et Gazprom ei tahaks Eestile müüdava gaasi hinda uuesti tõsta, kuid see ei sõltu ainult Gazpromist. Tema sõnul peab Gazprom Eesti turgu oluliseks ja usaldusväärseks ega soovi hinna tõstmisega siinseid kliente kaotada.

Möödunud aastal tarbiti Eestis 816 miljonit kuupmeetrit maagaasi. 1995. aastaga võrreldes suurenes tarbimine 9,2 protsenti. BNS

Hetkel kuum