14. mai 1997 kell 22:00

Eesti Fosforiit juunis müüki

Erastamisagentuurist teatati, et praegu käib veel agentuuris Eesti Fosforiidi erastamiseks ettevalmistamine, mis lõpeb praeguse seisu järgi mai lõpuks.

Eesti Fosforiidi riigiaktsiad müüakse praeguste plaanide kohaselt avalikul enampakkumisel.

Aasta alguses avalikustatud informatsiooni kohaselt tahtis agentuur juba möödunud aasta maist erastamisnimekirjas oleva ASi Eesti Fosforiit maha müüa aprilli alguses.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet on varem öelnud, et Eesti Fosforiidi varad on ettevõtte ja tütarfirmade vahelistest juriidilistest segadustest tulenevalt vaja eraldi erastada. See on põhjus, et erastatakse kõik riigile kuuluvad aktsiad. Probleemide lahendamine jääb uue omaniku kanda.

Eesti Fosforiidi ülejäänud 20% aktsiatest jagunevad võrdselt Venemaa ettevõtete Agrohiminvesti ja Apatit vahel. Umbes 200 töötajaga Eesti Fosforiit on valdusettevõte, kellel on sajaprotsendiline osalus neljas firmas-- Maardu Mehaanika, Maardu Energia, Maardu Katlamaja ja Maardu Raudtee.

Väiksem osalus on veel ligi kahekümnes eri firmas, mis on loodud kunagise fosforväetise tootja varade baasil, sealhulgas ka keemiatehas AS Ceosil Maardus.

Eesti Fosforiidi möödunud aasta netokäive oli 20 miljonit ja kahjum 7 miljonit krooni.

Hetkel kuum