20. mai 1997 kell 22:00

Skanska ehitab Peterburis uut keskust

Rootsi Skanska Soome tütarettevõte Skanska OY on saanud uue suurtellimuse Venemaalt. Seekord on tegemist uue reisiterminaali ning kontori- ja elamispidade ehitamisega Peterburi südalinnas.

Tellimus, mille maksumus on 3,4 miljardit Eesti krooni, näeb ette 150 000 ruutmeetri suuruse terminaalikompleksi rajamise, mis on esimene samm uue moodsa raudteeühenduse loomiseks Moskva ja Peterburi vahele.

Peale raudteeterminaali ehitab Skanska uue esimese klassi hotelli, kontori- ja elamispindu ning rajab uue parkla.

Peterburi Moskva vaksal on jäänud kitsaks, sest reisijate arv Moskva Peterburi vahel on oluliselt kasvanud. Mitmed Vene ja välismaa ärimehed eelistavad kohalikele lennuliinidele sageli rongi. Kiirrongi käikulaskmine vähendab sõiduaega praeguselt 6 tunnilt 2,5 tunnile.

Skanska terminaaliehitust finantseeritakse Briti ekspordikrediitide toel, mida vahendavad SBC Warburg ja Banque Indosuez.

Venemaal ehitab Skanska praegu ka Peterburi Rootsi maja (Sverigehuset), mis avatakse tuleval kuul peaminister Göran Perssoni osavõtul. Skanska ja Briti Taylor Woodrow ehitavad ühiselt Suurbritannia saatkonda Moskvas. DI

Hetkel kuum