9. juuni 1997 kell 22:00

Eesti Elukindlustuse AS hakkab tegutsema

Uue struktuuri kohaselt on 12 miljoni kroonise aktsiakapitaliga Eesti Elukindlustuse AS Hoiupangale kuuluva Eesti Kindlustuse tütarettevõte. Valdusfirma Eesti Kindlustus teiseks tütarettevõtteks on 20 miljoni kroonise aktsiakapitaliga Eesti Varakindlustuse AS. Eesti Kindlustus on seadnud eesmärgiks viia oma aktsiad aasta lõpuks Tallinna väärtpaberibörsi põhinimekirja.

Eesti Elukindlustuse juhatuse esimees Priit Potisepp ütles, et koostöös Saksa ekspertidega valminud kava kohaselt jääb suurem osa senisest juhtkonnast Eesti Kindlustusse, kust tütarfirmad hakkavad teenust ostma. «Sellekohase lepingu projekti esitasime kindlustusinspektsioonile,» lausus Potisepp. «Kui sealt nõusolekut ei saa, oleme sunnitud suurema osa töötajaist siiski kahe seltsi vahel ära jagama.»

Potisepa sõnul annab Eesti Kindlustus elukindlustusseltsile muu hulgas üle ka oma peahoone. «Kuna elukindlustuslepingud on reeglina pikad, sobivad ka pikaajalised aktivad, nagu kinnisvara, just elukindlustusseltsi bilanssi,» ütles Potisepp.

Potisepp teatas, et rahandusministeerium on juba väljastanud Eesti Elukindlustusele pensionikindlustuse litsentsi. Potisepa sõnul hakkab Eesti Elukindlustus pensionikindlustust aktiivselt müüma siis, kui riik on teinud lõpliku otsuse tulumaksusoodustuse suhtes.

Hetkel kuum