10. juuni 1997 kell 22:00

Venemaa president Boriss Jeltsin kirjutas alla ukaasile transiitvedude tagamise kohta Soome lahe rannikualade kaudu.

Ukaasiga kiideti heaks Leningradi oblasti omavalitsuse ettepanekud transiitvedude kohta. Selles on ette nähtud sadamatekompleksi väljaarendamine ja ehitamine Primorski linnas, mis kuuluks ühtsesse Balti torujuhtmesüsteemi, sadamate ehitamine Batareinaja lahte ja Ust-Luugasse ning Sankt Peterburgi meresadama väljaehitamine.

Ette nähakse ka vajaliku infrastruktuuri, sealhulgas maanteede ja raudteede, väljaehitamine. RIA Novosti-ETA

AS Linnaehitus alustas esmaspäeval Tartu kesklinnas endise õllerestorani Humal hoone renoveerimist, et muuta see kaasaegseks büroohooneks.

Hoone ostis möödunud aastal AS Beeta Invest, mis rajab hoonesse kaubamaja, lõbustuskohad ning büroopinnad, teatas AS Linnaehitus.

Linnaehituse tootmisdirektori Martin Söödi sõnul on hoone renoveerimisprojekt veel lõpetamisel, see aga ei takistanud lammutustööde alustamist.

Praegusest hoonest jäävad alles välisseinad, samuti keldrid ja esimest korrust eraldav võlvitud vahelagi.

Korruseid hakkab siseõues ühendama klaaslift ning kujundusliku elemendina ilmestab siseõue astmeline madalaveeline bassein.

Renoveeritava hoone projekti autor on Arhitektuuribüroo JVR. Töid teostab muinsuskaitseameti järelevalve all ARC Projekt. BNS

Soome kontserni Kemira kasum vähenes käesoleva aasta esimese nelja kuu jooksul saja miljoni marga võrra võrreldes eelmise aasta sama ajaga.

Kemira maksete järgne kasum oli 377 miljonit Soome marka. Kontserni käive kasvas kolmesaja miljoni marga võrra 5,1 miljardini.

Kemira prognoosib käesolevaks aastaks tervikuna head tulemust. Kasum jääb siiski eelmise aastaga võrreldes väiksemaks. Eelmisel aastal ulatus kasum rekordilise 851 miljoni margani. STT-ETA

Hetkel kuum