10. juuni 1997 kell 22:00

Luksuskorterid minev kaup

Arco Vara maakleri Andrei Ostovi sõnul tahavad inimesed järjest enam osta korterit uude majja. Vanema korteri võib odavamalt saada, kuid seal on teised probleemid -- vananenud torustik ja elektrisüsteem, tihti puuduvad vanas korteris ümberehitamise võimalused, ütles Ostov.

Arco Vara müüb kortereid kolme vastvalmivasse majja -- Niine, Kibuvitsa ja Roopa tänavas. Niine tänavas asuv kuue korteriga maja asub tuleviku seisukohalt perspektiivikas kohas, kuid rahakas inimene sinna ei investeeri, sest seal puudub luksuslikkus ja kõik on ülimalt lihtne, rääkis Ostov.

Kibuvitsa tänava maja eeliseks on Ostovi sõnul soodne asukoht ja võimalus ise siseviimistlus teha. Viiest saadaolevast korterist on ära müüdud kolm.

Roopa tänava majad on Ostovi sõnul suunatud ennekõike varakale keskklassile. «Selles uues majas on olemas kõik mugavused. Omamoodi eeliseks on korterite vähesus -- majas on ainult üheksa korterit. Majas asuvate korterite müügi üle on läbirääkimised käimas, huvi tunnevad nende vastu nii kohalikud kui välismaalased, ütles Ostov.

ERI Kinnisvara müüb uusi luksuskortereid Keemia ja Kaupmehe tänaval. Keemia tänava 48 korterist on kõik juba välja müüdud, kuigi osa kortereid tuleb varsti uuesti müüki, ütles kinnisvarabüroo maakler Keit Pihl. Inimesed, kes viis aastat tagasi korteri liisisid, ei suuda enam liisingulepingut täita ja müüvad korteri, lisas ta.

Siseviimistluseta korteri ruutmeeter maksis Keemia tänaval 7500 ja siseviimistlusega korteri ruutmeeter 9000 krooni ruutmeeter. Viimase korteri juures tõusis ruutmeetri hind viimistluseta korteri juures 7700 kroonini, sest tahtjaid oli rohkem kui üks. Keemia tänava majja on korteri ostnud teiste seas Rene Eespere, Rein Kaarepere, Hannes Tamjärv ja Jüri Mõis.

Kaupmehe tänava projekt on praegu seiskunud. Kui torustik on paigas, alustatakse sealsete korterite müüki, ütles Pihl.

Feeri Kinnisvara Arenduse ASi turundusdirektori Enn Kaunismäe sõnul müüb nende firma kortereid augusti lõpul valmivasse majja Roopa tänaval. Kahekümnest korterist on müüdud pooled. Eriprojektiga majas kõiguvad hinnad 13 000--13 800 krooni vahel ruutmeeter. «Lihtsurelik sinna majja korterit ei osta,» ütles Kaunismäe.

Kinnisvarabüroo Uus Maa müüb kortereid Tartu mnt ja Liivalaia tänava nurgal asuvasse torniga majja. Maakleri Külli Heinaste sõnul on maja väljast täielikult renoveeritud, paigaldatud on uus elektrisüsteem ja kanalisatsioonitorustik. Seest on maja korda tegemata.

Vastne korteriomanik saab oma äranägemist mööda korterit kujundada, võtku või kõik mittekandvad seinad maha, ütles Heinaste. Hinnad kõiguvad majas 9000--10 000 kroonini ruutmeeter. Seniajani on sõlmitud paar tehingut, enim tunnevad ajaloolise maja vastu huvi välismaalased, ütles Heinaste.

Hetkel kuum