15. juuni 1997 kell 22:00

Juba teine riigifirma toetab olümpialiikumist

Lepingu kohaselt spondeerib Tallinna Sadam Eesti olümpiakomiteed (EOK) nelja aasta jooksul miljoni krooniga. Peale Tallinna Sadamale ja Eesti Merelaevanduse on sel aastal miljon krooni EOK-le andnud ka Eesti Mobiiltelefon.

Veebruari lõpus sponsorlepingu sõlminud Eesti Merelaevanduse juhatuse esimees Toivo Ninnas ütles enne ettevõtte erastamist, et tegu oli lepinguga, millest uus omanik võib soovi korral loobuda.

Praegune ASi Hansatee tegevjuht ning Eesti Merelaevanduse tulevane peadirektor Enn Pant lausus, et otsuse sponsorlepingu kohta saab langetada vaid erastamisvõidu saavutanud ASi ESCO Holding aktsionäride üldkoosolek.

Samas lisas Pant, et ESCO Holding kavatseb kindlasti edaspidigi olümpiakomiteed toetada.

Tallinna Sadama finantsdirektor Sandor Liive lausus, et sadam soovib aidata praegusi tippsportlasi ning järelkasvu ettevalmistamist. Liive sõnul pole sadam teinud EOK-le ettekirjutusi, kuhu tuleb raha suunata.

Otsustasime EOKd toetada, sest meie käest käivad toetust küsimas paljud sportlased ja alaliidud, kuid mittespordiasutusena on ettevõttel ise raske valikut teha, lisas ta.

EOK president Tiit Nuudi lausus, et aastani 2000 ettevalmistatud EOK olümpialiikumise toetamise programmi kohaselt ei lähe raha enam tippspordi toetamiseks, vaid olümpialiikumise arendamiseks tervikuna.

Riigi poolt tippspordi toetamiseks eraldatud raha on Nuudi sõnul kasvanud juba piisavalt suureks ning seega on paras aeg hakata sporti laiemalt toetama. Ühe võimalusena on mõeldud ka endiste olümpialaste toetamisele.

Nuudi ütlusel soovib EOK saada sponsorite abiga juba selle aasta oktoobriks kokku 10--15 miljonit krooni. Lähiajal kirjutatakse alla järjekordsele vähemalt miljonikroonisele peasponsori lepingule ning kahe ettevõttega peetakse praegu läbirääkimisi, et lepingu sõlmimiseni jõuda, ütles Nuudi.

Hetkel kuum