16. juuni 1997 kell 22:00

Linnavalitsus nõuab VKME-lt kahte miljonit krooni

VKME müüs möödunud aasta augustis ASile Cresco Väärtpaberid optsiooni korras 44 780 Tallinna Panga aktsiat tollase börsihinnaga 45 krooni tükk. Linnapea Ivi Eenmaa kinnitas, et kuna tegemist oli linna varaga, siis ületas VKME juhtkond aktsiaid müües oma pädevust.

Abilinnapea Ants Leemets on varem hinnanud Cresco Väärtpaberite võitu tehingu pealt 800 000 kroonile. Linna varadega tegelev abilinnapea Mait Metsamaa ütles eile, et VKME-lt raha sisse nõudes ei saa linnavalitsus siiski lähtuda Tallinna Panga aktsiate turuhinna tõusust tehingu toimumise järel.

«Aktsiate kurss muutub pidevalt kord tõusu, kord languse suunas, meid huvitab ikkagi nende hind müügi hetkel,» kinnitas ka Ivi Eenmaa

Linnapea tõdes, et Tallinnas ei ole seni kehtestatud linnale kuuluvate aktsiate müügi korda. Selle eelnõu on Eenmaa väitel sisuliselt valmis ja jõuab sügisel volikogu ette. Linnasekretär Toomas Sepp selgitas, et seni saab linnale kuuluvaid aktsiaid müüa kas volikogu ühekordse otsusega või linnavaraameti kaudu, kui aktsiad on lülitatud linnavara müügi nimekirja.

Linnavalitsus andis eile ka määruse, millega keelab munitsipaalorganisatsioonidel sooritada tehinguid nende bilansis olevate väärtpaberitega kuni vastava müügikorra vastuvõtmiseni. Ivi Eenmaa sõnul andis selliseks keeluks tõuke just nimelt VKME juhtum.

Eenmaa teatel võttis linnavalitsus teadmiseks, et VKME peadirektor Enno Pere on aktsiamüügi eest karistuse saanud. Linna kommunaalamet avaldas Perele noomituse.

Hetkel kuum