19. juuni 1997 kell 22:00

«Dracula» andis lossivaremetele uue näo

«Dracula. Öö valitseja.»

Rakvere linnusevaremeis, 20.--22. juunil kella 22--00.15, pilet 50 krooni

Visuaalselt efektne ja suurejooneline Peeter Raudsepa lavastus verejanulisest Transilvaania krahvist Draculast sobib linnusevaremeisse. Nimiosas Peeter Jakobi. Kunstnik Jaak Vaus, liikumine Dmitri Hartchenko. Osaleb kogu Rakvere teatri trupp. Rohelises telgis ootab Põhja-Eesti verekeskus doonoreid alates kella 18. Määratakse ka veregruppi.

Kümnest punktist annaksin «Draculale» 7,5--8. Mõnus suveõhtuetendus. Aeg oli valitud väga hästi, sest valgusefektid tulid just hämaraga esile. Kiidan kunstnikutööd: ta oli suutnud muuta varemed ideaalseks Dracula lossiks. Hea oli muusika, mille kirjutas meie teatri näitleja Ardo Ran Varres. Nägin esimest korda laval teatri direktorit: tema linnapea roll oli mahlakas ja karakteerne.

Dracula-õhtu kujunes igati meeldivaks, ehkki ilm ei olnud kõige parem. Hea oli näha, et Rakvere teater on hakanud ka häid lavastusi tegema. Meeldis õhtu läbimõeldus. Et etendus toimus vabas õhus, müüdi nii vihmakeepe kui sääsetõrjevahendeid. Etendus ise oli hästi jälgitav, sest toimus kogu linnuses, Peeter Jakobi Draculaks sobiv. Ka tulevärk oli asjalik, paugud ergutasid.

Hetkel kuum