17. juuli 1997 kell 22:00

Võru Juust tahab börsile

Aktsiaemissioonist laekuv 8 miljonit krooni kavatsetakse kasutada uue väikepakendiliini soetamiseks, lisanditega sulatatud juustu tootmise alustamiseks ja ettevõtte osaliseks renoveerimiseks. Oktoobris paigaldatakse 3 miljonit krooni maksvad puhastusseadmed, mis on Rootsist juba ära tellitud.

Enne xaktsiaemissiooni on Võru Juustu aktsiakapital 8 miljonit krooni. ASi Võru Juust omanikud on Ando Hagel ja Rootsis elavad investorid Peter Lindell, Peeter Pütsep ja Valdo Randpere.

Neljale eraisikule kuuluv AS Võru Juust andis möödunud aastal 42% Eesti juustutoodangust, tootes 3800 tonni juustu. Kolmveerand sellest eksporditi peamiselt Venemaale. Mullune käive oli ettevõttel 112 miljonit krooni ja kasum 4,2 miljonit krooni.

«Tänavu loodame saada käibeks 125 ja kasumiks 9 miljonit krooni,» ütles ASi Võru Juust nõukogu esimees Ando Hagel. Tema sõnul on optimismiks põhjust, sest peale Venemaa hakatakse juustu eksportima Brasiiliasse ja läbirääkimisi peetakse Jaapani turule tungimise üle.

Kaks aastat tagasi erastatud ettevõte on tänaseks vabanemas erastamisega kaasa tulnud üle 6 miljoni krooni suurusest piimarahavõlast. Tänaseks on uued omanikud ettevõttesse paigutanud 5,5 miljonit krooni. ASis Võru Juust töötab ligi 300 inimest ja praegu on ettevõte Võrus suurim tööandja.

Hetkel kuum