20. juuli 1997 kell 22:00

Laest kõrgemale

- Eesti majanduse edukas areng on osa ettevõtteid viinud tasemeni, kus raamid on saavutatud ja lagi paistab. Võiks nagu eluga rahul olla, omas mahlas haududa ja loorberitel puhates saavutatud positsiooni nautida. Teine võimalus on kitsaksjäänud mängumaalt välja püüelda ja uusi eesmärke seada. Norma on näidanud ennast ettevõttena, kel läheb hästi, majandusnäitajad on suurepärased. See lubas ettevõtte tuumikinvestoril Norma grupil müüa 12% tütarettevõtte aktsiatest lääne finantsorganisatsioonidele. Päris iga ettevõtte vastu lääne finantstegelased huvi ei ilmuta. Järelikult on Norma tootmistehnoloogiline tase selline, mis lubab firmat perspektiivseks pidada.

Grupi tegevus on hinnatav ka selle poolest, et ta pidas aktsiate müügist saadud teenistuse väärtpaberiturule suunamise asemel kasulikumaks oma tegevust laiendada ja investeerida reaalsesse tootmistegevusse.

Teatud tasemeni jõudmist näitab Norma grupi põhimõte mitte ainult ise osta, vaid ka olla ostetav. See näitab ettevõtte juhtkonna avatud suhtumist ja püüdlust kõrgemale. Tuumikinvestoril pole ju põhimõttelist vahet, kuulub talle üle 60 protsendi aktsiatest või vaid 51. Sellisest mõtteviisist tasuks eeskuju võtta ka pisemate tegijate omanikel, kes hirmus kaotada ettevõtte üle kontroll hoiavad enda käes suuri aktsiapakke. Aktsiate müügist teenitud tulu investeerimine tõotab ettevõtte tulevikku silmas pidades palju kasulikum olla.

Hetkel kuum