22 juuli 1997

Lühiuudised

Läti saavutas Moskvas transiidi, transpordi, side ja tolli töögrupi istungil kokkuleppe alalise komisjoni moodustamise kohta.

Uus töögrupp hakkab arutama Läti ja Venemaa transpordikoridoride võimalikku ühendamist Eroopas. BNS

Balti riikides oli esimesel poolaastal suurim käive Ventspilsi sadamal, mis töötles 19,3 miljonit tonni veoseid ehk 6,3% rohkem kui 1996. aasta samal ajavahemikul.

Tallinna sadamat läbis samal ajal kaheksa miljonit tonni veoseid (18,5% rohkem), Klaipeda sadamat 7,7 miljonit tonni (18,8%), Riia sadamat 4,8 miljonit tonni (54,9%) ning Liepaja sadamat 1,09 miljonit tonni (35,4%). BNS

Venemaa hakkab oktoobris ehitama Läänemere regiooni suurimat nafta- ja gaasisadamat, mis saab teoks tänu oblasti ja kompanii Slavneft koostöökokkuleppe allakirjutamisele.

Uus sadam tuleb Leningradi oblastisse Primorski linna. Primorski sadamast saab viimane lüli Balti torujuhtmesüsteemis, mille kaudu tahetakse pumbata põhiline osa Tjuumeni-Pet?oora ja Lääne-Siberi naftaleiukohtade ekspordiks minevast toodangust.

Sadama projektvõimsus on 45 miljonit tonni aastas ja selle ehitamine läheb maksma ligikaudu 3,5 miljardit dollarit. INTERFAX-BNS

Leedu elektri ostmisest kavatseb peale Ukraina ja Kaliningradi loobuda ka Valgevene.

Möödunud nädalal toimunud läbirääkimistel tegi Leedu Valgevenele ettepaneku osta Leedult elektrienergiat hinnaga 8,52 senti kilovatt-tund ning arveldada kaupades. Läbirääkimised ei ole veel lõppenud.

Esimesel poolaastal eksportis Leedu elektrienergiat ligi 200 miljoni liti eest. BNS

Leedu ja Läti valitsusametnikud jätkavad Riias kõnelusi õhuruumi kontrolli sätestava lepingu sõlmimiseks.

NSV Liidu ajal kontrollis Läänemere idakalda õhuruumi Riia lendude kontrolli keskus. Leedu maksab ka praegu Riia lennukontrollikeskusele ning soovib vastutasuks vähemalt üht 35 kilomeetri laiust lennukoridori. ELTA-ETA

Hetkel kuum