29. juuli 1997 kell 22:00

Magnum Kaubanduse tegevus lõpetatakse

Magnum Kaubanduse pankrotihaldur Siim Nõmmoja OÜst Casus ütles, et ettevõtte suurimad võlausaldajad on pankrotiavalduse esitanud AS Magnum Konsuumer 900 000 krooniga ja Tartu linnavalitsuse linnavara osakond, kellel on jäänud saamata peaaegu sama suure summa ulatuses renditasu. Tartu maksuameti võlanõue on 640 000 krooni.

Nõmmoja rääkis, et esialgu on Magnum Kaubanduse vastu esitatud võlanõudeid 2,6 miljoni krooni ulatuses, kuid see summa võib kasvada. Võlanõuete kaitsmise koosolekut on oodata septembri lõpus või oktoobris.

Võlanõuete rahuldamiseks on Magnum Kaubandusel üksnes müümata olmeelektroonikat maksimaalselt 20 000 krooni eest, ütles Nõmmoja. Osa ettevõttele kuulunud elektroonikakaubast on Tartu täitevbüroo pannud aresti alla.

Nõmmoja kinnitusel tekkisid Magnum Kaubandusel probleemid maksejõulisusega 1995. aasta lõpus. Võlgade kriitiline piir ületati tema sõnul eelmisel sügisel ja ettevõte oli juba siis sisuliselt pankrotis. Nõmmoja hinnangul olid ettevõtte kehva majandusseisu põhjuseks finantsanalüüsi puudumine ja vajakajäämised firma juhtimises.

ASi Magnum Kaubandus asutasid 1994. aasta augustis AS Magnum Grupp, selle juhid Margus ja Aivar Linnamäe ning Georg Gavronski. Magnum Grupi side Magnum Kaubandusega katkes eelmise aasta märtsis, kui ettevõtte aktsiad müüdi Peeter Kilomani juhitud ASile Norden. Sama aasta septembris läksid kõik Magnum Kaubanduse aktsiad Soome kodaniku Risto Tapio Stenholmi omandusse.

Magnum Kaubanduse vara ja võlgade õigsust kinnitas enne võlausaldajate koosolekut kohtus vandega Peeter Kiloman. Tartu linnakohus kuulutas Magnum Kaubanduse pankroti välja 13. juunil.

Hetkel kuum