3. august 1997 kell 22:00

Eesti Fosforiit on müüdud

Kristiine Keskuse AS ostis reedel erastamisagentuuri korraldatud avalikul enampakkumisel alghinnaga 12 miljonit krooni 80% ASi Eesti Fosforiit aktsiatest.

Kristiine Keskuse välissuhete nõunik Kaia Kirs rääkis, et kuna Muuga sadam on Eesti Fosforiidi territooriumi lähedal ja Maardu linn hakkab ilmselt tänu sadamale kiiresti arenema, on see kant tulevikus väga perspektiivne. Eesti Fosforiit laiub umbes 150 hektari suurusel sadama, raudtee ja maanteega piirneval maa-alal.

Kirs ei osanud veel nimetada, mis täpselt Eesti Fosforiidi territooriumile tuleb, öeldes vaid, et see on juba konkreetsete tegutsejatega läbirääkimiste küsimus.

Eesti Fosforiidil on neli sajaprotsendilise osalusega tütarfirmat ning väiksem osalus veel rohkem kui 20 ettevõttes, millest enamik toodab kahjumit.

Kirs ütles, et Kristiine Keskus alustab nende ettevõtetega läbirääkimisi, et selgitada välja, milliseks suhted nendega jäävad.

Samuti märkis ta, et kõigepealt on vaja Eesti Fosforiidis luua kord. «Tuleb kindlustada territooriumi valve,» lausus Kirs.

Ülejäänud 20% Eesti Fosforiidi aktsiaid jaguneb võrdselt kahe Venemaa firma Apatit ja Agrohiminvest vahel. ÄP

Hetkel kuum