3. august 1997 kell 22:00

Eesti kontrollib Toyota müüki Baltimaades

Toyota Balti ASi turundusjuht Üllar Lanno lausus, et Toyota Baltist kuulub 40 protsenti Sumitomo Corporationile ja 60 protsenti Soomes paiknevale Toyota Motors Finland OY-le. Viimane kuulub omakorda sajaprotsendiliselt Toyota Motor Corporationile, selgitas Lanno.

Toyota Balti nõukogu esimees Touri Ueno lausus, et Balti riikidesse ühe maaletooja loomise tingis siinse turu areng ja soov tegevust Balti turul efektiivsemaks muuta. Ueno lisas, et lähiajal sõlmitakse edasimüügilepingud ka Läti ja Leedu edasimüüjatega.

Toyotade edasimüümisega tegeleva Amserv Grupi nõukogu esimehe Raivo Aavisto sõnul parandab ühe maaletooja loomine Toyota toodangu müüki ja arengut Balti riikides kindlasti.

Lanno sõnul tegutses Eestis enne Toyota toodete maaletoomisega Toyota Eesti AS. Läti ja Leedu firmad tegid aga koostööd Sumitomo Corporationi ja Toyota Motor Finlandiga.

Praegusel hetkel on Eestis kolm Toyota toodangu edasimüüjat -- aktsiaseltsid Amserv Auto, ELKE Auto ja Valoor. Viimasest kuulub 50 protsenti ELKE Autole ja teine pool Amservile.

Lätis on praegusel hetkel kaks ja Leedus üks edasimüüja, lausus Lanno.

Käesoleva aasta maikuu seisuga on Toyota sõiduautosid registreeritud Eestis 16 protsenti ja Balti riikides kokku 11 protsenti, lausus Ueno. Tema sõnul on Toyota sõidukeid Eestis 9000, Lätis 2500 ja Leedus 3000.

Ueno ütles, et Toyota Balti on endale käesoleva aasta eesmärgiks seadnud müüa 1500 sõidukit. Ta lisas, et sajandivahetuseks plaanitakse Balti riikides müüja ligi 5000 sõidukit. Ueno ütlusel on Toyota suuruselt maailma kolmas autotootja, aastas toodetakse ligi 4,9 mln sõidukit.

Hetkel kuum