3. august 1997 kell 22:00

Händeli kontsert kasumit ei anna

«Rahalist tulu üritusest oodata ei ole, on hea, kui me miinustesse ei jää,» lausus Võru maavalitsuse spordi- ja kultuuriosakonna juhataja Peeter Laurson.

Laursoni sõnutsi oli suureks üllatuseks see, et kõik trükitud piletid müüdi ära nii kiiresti, vähem kui kolme kuuga. Ta tõdes, et ürituse korraldamisele saavad nad kulutada täpselt niipalju, kui piletite müügist on laekunud, seega veidi üle miljoni krooni.

Ligi pool miljonit krooni piletimüügist saadud tuludest läheb tema sõnutsi ilutulestiku korraldamisele ning lava rentimisele ja üles panemisele. Lava rendib ürituse ajaks firma Telinek.

Selle suve üheks suursündmuseks nimetatud Händeli muusikaga pidustused on Laursoni hinnangul suure regionaalpoliitilise tähtsusega, sest ürituse ajal külastavad Võrumaad inimesed, kes pole seal võib-olla kümme aastat käinud.

Kontserdi piletite levitamisega tegelenud reisibüroo Viru Tuur tegevdirektori Toivo Keva sõnutsi pakuti kontserdipileteid välja Helsingi ja Berliini turismimessidel. Kõige rohkem osteti pileteid Soomes ja Rootsis, suur huvi oli väliseestlaste seas. Praeguseks on kõik Võrust 100 kilomeetri raadiuses olevad majutuskohad juba ammu broneeritud, lausus Keva.

Hetkel kuum