10. august 1997 kell 22:00

Hansa Liising sai 400 miljonit laenuks

Laenu abil tahetakse pakkuda oma klientidele odavamat teenust. Hansapanga garantiiga laenusündikaadis osalevad kümme panka, teiste seas ka Citibank ja Skandinaviska Enskilda Banken. Laenu korraldas Bankgesellschaft Berlin.

Hansa Liisingu finantsdirektor Tarmo Rootemann ütles, et laenu intress on ujuv. Ta ei soovinud täpset intressimäära avalikustada, kuid ütles, et saadud raha peaks liisingu tingimused klientidele soodsamaks muutma.

Rootemanni sõnul oli talle üllatuseks, et esialgu planeeritud 40 miljoni Saksa marga suurune sündikaatlaen märgiti kümne protsendi võrra üle ja lõplikuks laenumahuks kujunes 50 miljonit marka.

Rootemanni sõnul läheb Hansa Liisingu võetud laen varasemate laenude refinantseerimiseks, laenude ajalise struktuuri muutmiseks ja uute liisinguoperatsioonide finantseerimiseks nii Balti riikides kui liisingufirma uutel turgudel Venemaal ja Ukrainas.

Rootemann ütles, et sündikaatlaenu hankimine oli arenevale liisinguettevõttele tõsine proovitöö. «Raha müüjana on meie positsioon kinnistumas, ent raha ostjana polnud me oma positsioonis kindlad,» kommenteeris ta. Varem on Hansa Liising hankinud raha kolme- ja kuuekuulise tähtajaga võlakirjade emiteerimise teel.

Geograafilise laienemise käigus võtab Hansa Liising järgmisena ette Venemaa ja Ukraina turu. Tegevus Kiievis ja Moskvas on võrdlemisi esialgses seisus, kommenteeris Janek Taaler Hansa Liisingust.

Tema sõnul asutab Hansa Liising praegu tütarfirmasid Venemaa ja Ukraina pealinnas ning koostab sealse turu analüüsi.

Hansa Liisingu konsolideeritud bilansimaht oli koos Läti ja Leedu tütarettevõtetega käesoleva aasta esimese poolaasta lõpus kaks miljardit krooni, ettevõtte kasum 44 miljonit krooni. Hansa Liisingu turuosa Balti riikides läheneb 40 protsendile.

Hetkel kuum