10. august 1997 kell 22:00

Kätte on jõudmas personaliotsingu kõrghooaeg

Augusti lõpp ja septembri algus on personaliotsinguturul üks aktiivsemaid perioode. Ettevõtete juhid peaksid kindlasti silmas pidama, et töökollektiivi täiendamist hea spetsialistiga või mõne töötaja väljavahetamist tuleks aegsasti planeerida. Praegu on õige aeg otsustada, millised ametikohad tuleb sügisel täita, sest uut töötajat pole võimalik leida nädalaga. Vahel avastatakse alles pärast suviste puhkuste lõppu, et mõni töötaja on lahkunud või keegi vajab asendamist.

Praegu on personaliotsingus märgata tendentsi, et firmad hakkavad heade töötajate leidmiseks palgaga üksteist üle trumpama. Uute töötajate otsimisel saab määravaks inimese eelnev töökogemus samal alal. Samas ei taha head spetsialistid kaotada töökohta vahetades palga suuruses.

Hakkab toimima kitsam spetsialiseerumine ja valdkonnasisene karjäär. Inimene võib vahetada firmat, kuid ta liigub edasi samas valdkonnas, kus ta suudab oma teadmisi ja oskusi võimalikult kõrgelt välja pakkuda. Näiteks müügimeeste puhul pole oluline ainult müügitalent, vaid rolli mängib ka konkreetse valdkonna turu ja pakutavate toodete tundmine.

Spetsialisti tasemel peaks palk hakkama siiski stabiliseeruma, kuna lõputult üle maksta pole võimalik. Üha suuremat rolli mängivad lisaboonused ja huvi töö vastu. Firmajuhid peaksid hakkama rohkem tähelepanu pöörama mitte ainult läbimüügist tulenevale palganumbri kasvule, vaid ka firmakultuurile ja stabiilsusele.

Hetkel kuum