12. august 1997 kell 22:00

Asukoht seab nõudmised

Mitmetasapinnalise põranda ja sektsioonidesse jaotatud mööbliga annab George Brownes eraldumisvõimalusi.

Harju 6 Tallinn

Sisearhitekt

ELL MELIORANSKI

Stuudio Ruut & Melioranski

Juba George Brownes'i asukoht Vabaduse väljaku ääres seab pubile kõrgendatud nõudmised. Vitriinaknad mõjuvad tänavalt kutsuvamalt kui sees olles. Sisenedes pubisse peauksest, jääb käiguteele ette piljardilaud ja mänguautomaat, mis pole iiriliku miljöö saamiseks parim lahendus. Klaasvaheseinad istegruppide vahel võinuks jääda, asendades faktuurklaasi läbipaistvaga. Alumisest korrusest, eriti tantsuplatsist jääb liiga kulunud mulje. Teine korrus vahelduvate tasapindade ja Victoria-aegse mööbli sektsioonideks jaotamisega annab külastajatele võimaluse tunda end meeldivalt isoleerituna. Pubi ärilõunate tsoon mõjus ka hämaruses väljapeetuna. Interjööri hinne 6 punkti.

Konkurent

VELLO SÕMER Baieri Keldri administraator

George Brownes jätab tüüpilise pubi mulje. Kõige rohkem häirib liiga kõva muusika, mis ei lase vestelda. George Brownes'i mööbel on pubilik. Puitmööbli puhul on nii, et mida rohkem õllekest, seda mugavamaks läheb. Privaatkabiinid on mugav võimalus oma seltskonnaga kasutamiseks. Baarilett on piisavalt suur: küllalt palju haarab silm seda, mida pakutakse. Pildid seintel ja interjööri kaunistavad vanad asjad on sobivad. Eriti meeldis vana pursuika, mis jääb küll veidi laua varju. Tore on ka kirjapress, mis aga võib jääda veidi jalgu, kui on õlut liiga palju manustatud. Valgustus on pubilikult sobiv -- silma ei hakka. Häirisid vaid rohelised laternad. Pubi interjööri hinne on 6--7 punkti.

Külastaja

MAIT KROONMANN Walter Rakmanni disainibüroo disainer

George Brownes'i interjöörile on remont kahjuks tulnud -- vana hea asi on ära lõhutud. Sõna-sõnalt võib öelda, et keskelt on remont tehtud, äärtest tegemata jäetud. Selge, et iga asi vajab uuendusi, kuid muuta tuleks ikka paremaks. Poolikult tehtud ümberkorraldused ei loo tervikut. Vana interjöör meeldis mulle väga. Siis ei mõjunud interjööris kasutatud vana «kola» kunstlikult, nüüd on moesõnaks olev vana kraam kuidagi ripakil. Osa laudmaterjali mõjub odavalt. Sellise interjööriga oleks pubi üks kõrvaltänava koht, kuid peatänaval peaks olema teisiti. Peatänava ääres võiks ära kasutada suuri aknapindu, mis on olemas, aga kust välja ei näe. Muidu on George Brownes hubane koht. 5 punkti.

Materjalimüüja

AIVI VALLISTE põrandakatteid müüva firma Tekero müügijuht

I, II korruse ning fuajee interjöör kompleksina on küsitav. Kumbki saal eraldi on stiilne. Häirib fuajee, mis sarnaneb panga sissekäiguga. Kroomitud käsipuud ja klinkerplaat ei käi vanaaegse pubi sissekäiguga kokku. II korrus on kena, seal ei riiva miski silma. Ehk on mööblit vaid liiga palju. Häiris veidi ka punane toon, mille oleksin vahetanud pehmema vastu. Vaip, lagi ja mööbel on kenad, kuid saalis puudub isikupära. Toredad on suured aknad. I korruse saal on II korrusega võrreldes öö ja päev. Eraldiseisvana on see vahva. Meeldib ehtne laudpõrand -- tavaliselt kasutatakse imitatsiooni. Ei meeldinud mööbel, mis polnud uus ega vana: on üritatud teha vana, aga teostus pole tasemel. 6 punkti.

Hetkel kuum