14. august 1997 kell 22:00

Taksofonikõne on 30% kallim

- Taksofonist helistades tasub arvesse võtta järgmisi soovitusi:

- Kõigepealt tuleb usaldada taksofoni ja käituda nii, nagu ekraanile tulev tekst juhatab. Ei tasu taksofoni rusikaga toksida ja tagant kiirustada ega ilmaasjata erinevaid nuppe ja klahve näppida. Nõukogude ajast rusikaga parandamise stiil, mis ühtmoodi hästi sobis kodus nii telekale kui raadiole ja tänaval telefoniautomaadile, uue taksofoni juures tulemust ei anna.

- Teiseks tuleb teada, et taksofonikõned on keskmiselt 30 protsenti kallimad tavalistest telefonikõnedest. Väikese arvutuse järgi saab nii teada kõikidesse riikidesse helistamise taksofonihinnad. Kohaliku kõne minut maksab taksofonis 24 senti, Eesti-sisene kaugekõne 2.08 ja mobiilile helistamine 4.55. Soodusaegu taksofonikõnedel ei ole. Tasuta on kõikidele hädaabi numbritele helistamine.

- Taksofonitoru tõstes tuleb arvestada ka sellega, et iga kõne alguses võetakse teilt kõnealustustasu, mis on 48 senti.

- Kui teie kõne läheb pikemaks kui kaardil olev summa seda lubab ja teil on varuks ostetud ka teine kaart, tuleb rahulikult läbi teha kaardivahetusprotseduur -- umbes 30 sekundit enne krediidi lõppemist küsib aparaat teilt, kas soovite kaarti vahetada.

- Jaatava vastuse korral vajutage kaardivahetusnupule. Siis andke aega, kuni aparaat teile korraldusi jagab, ja vana kaart võtke telefonist välja just siis, kui telefon vastavasisulise kirja ekraanile kuvab. Ja kõne võib jätkuda. Hoiduge kiirustamisest ja omapäi toimetamisest. Usaldage aparaati.

- Taksofonikaarti ostes teadke, et Eesti Telefoni logoga kaardid toimivad vaid Eesti Telefoni logoga taksofonides. Kuna Eestisse on üles pandud ka teiste firmade taksofone (hotellid ja eraettevõtjad), siis tasub teada, et Eesti Telefoni telefonikaart on üks ja ühtne üle Eesti vaid Eesti Telefoni logoga taksofonides.

- Taksofonikaarti ostes et tasu karta, et te oma raha asjata kaotate. Vastavalt tariifidele saate kogu selle summa eest taksofoniteenust kasutada.

- Taksofonikaardil ei ole mingeid kuumakseid ega protsente (nagu pankadel), samuti ei ole tal kehtivusaega. Te saate teda kasutada nii kaua, kui sellel raha on. Ostes aga telefonitoru või karu pildiga 100kroonise kaardi, saate tegelikult kõneleda 107 krooni eest.

Hetkel kuum