18. august 1997 kell 22:00

Ohtlik kaup Prantsusmaale

NBI Ekspeditsioon

Hind:- 6800 kr

Tarnetingimused:- DDU Lille (Võrust)

Etteteatamisaeg:- 3--5 päeva

Veoaeg:- 7--10 päeva

Maksetähtaeg:- 50% ettemaks

Atlascargo Balti

Hind:- 8570 kr

Tarnetingimused:- FCA--DDU

Etteteatamisaeg:- 3 päeva

Veoaeg:- 7--9 päeva

Maksetähtaeg:- tasumine kauba kättesaamisel, lepingu sõlmimisel 10 päeva jooksul

In Time

Hind:- 9560 kr

Tarnetingimused:- kliendi ladu--DDU Lille

Veoaeg:- 7--10 päeva sõltuvalt laadimispäevast

Märkused:- IMO lisa 3200 kr

EE Trans

Hind:- 10 190 kr

Tarnetingimused:- FCA Võru

Etteteatamisaeg:- 2 päeva

Veoaeg:- 7 päeva

Maksetähtaeg:- 14 päeva

ASi Skaneksped tegevdirektor

Üllar Lainela:

Seda tellimust võib pidada üheks keerulisemaks. Kui vaadelda kirjeldatud hinnataset, siis ületab see üle kahe korra numbrit, mis tuleb tasuda vastupidisel veol.

Väga hea pakkumuse on esitanud NBI Ekspeditsioon. Kui ta seda tellija esimesel soovil ka täita suudab, on tegemist arvestatava professionaaliga. Seda ei varjuta ka osaline ettemaksu nõue summa väiksuse tõttu.

Veotellimuse komplitseerituse tõttu ei sobi väga nuriseda ka ülejäänud pakkujate hinnataseme üle, sest võib-olla rohkem sellise teenuse süsteemseid pakkujaid ei olegi veoturul? Veolahenduse leidmisel võib praegu olla kaks põhimõtteliselt erinevat lahenduskäiku: ekspedeerimisfirmad koos tolliterminaalide süsteemiga või leida pikaajalise töö ja toetava nõuande abil üles see vedaja, kel nagunii teid huvitavasse sihtkohta sõit ees. Ning kui loodetavasti juba veab, siis on sellel autol lisaks vabale väiksele veoruumile olemas ka ADR-kauba (äraseletatult ohtlike veoste) transpordiks vajalikud täiendavad litsentsid. Sellisel juhul võib kauba transpordi hind olla vaid ca 4000 krooni.

Paraku on kauba Eestist välja saatmisel osakoorma pakkumusi nii kasinalt, et ainuke reaalne lahendusvariant võib osutuda selliseks, kus tellijale pakutakse poolt autot ja loomulikult nõutakse poolt veohinda. Kuna ka siis on summa ca 9500--10 500 krooni (seega sama, mis mitmel ekspedeerimisfirmal praegune ametlik pakkumus), siis tasub siiski proovida.

Kindlasti ei soovita tellijal varjata kauba ADR-nõude olemasolu, sest kaasnev murede ja kulutuste jada võib olla uskumatult suur.

Hetkel kuum