24. august 1997 kell 22:00

Prokurör nõuab Tiit Veeberile nelja-aastast vabadusekaotust

Veeberi kohtuprotsess jätkus eelmise nädala reedel kohtulike vaidlustega. Veeberi kaitsja, vandeadvokaat Uno Lõhmus palus kohtul Tiit Veeber talle esitatud süüdistustes õigeks mõista.

Prokurör Timmi leidis, et kohtualusele esitatud süüdistused on leidnud kohtus kinnitust. «ASi Giga ja olematu ASi Toruarmatuur vahelised lepingud on fiktiivsed,» kinnitas Timmi. «Mingeid Toruarmatuuri materjale pole mitte kunagi ASis Anne Soojus paigaldatud.»

Prokuröri sõnul on Veeber ülekuulamisel ja kohtus väiteid korduvalt muutnud. «Raamatupidamisdokumendid, mis Veeberi sõnul kadusid, olid kadunud juba enne, kui politsei need ära viis,» järeldas Timmi. «Veeber on püüdnud võetuse ebatäpsusi oma huvides ära kasutada.»

Süüdistuskokkuvõtte kohaselt tekitas Veeber Giga ja Toruarmatuuri vaheliste lepingute võltsimisega riigile kahju saamata jäänud tulu- ja käibemaksu näol kokku 793 706 krooni.

Veeberit süüdistatakse peale maksupettuse ka ametialases võltsimises ja kelmuses.

Veeberi kaitsja vandeadvokaat Uno Lõhmus oli veendunud, et Veeberi süüdistused pole põhjendatud. «Veeberit pole süüdistuses märgitud kuritegudes varem halduskorras karistatud,» märkis Lõhmus.

Lõhmuse hinnangul alustas politsei Veeberi firmade majandustegevuse kontrolli oma initsiatiivil.

«Läbiotsimise ja võetuse ajal polnud algatatud Veeberi vastu kriminaalasja,» tõestas Lõhmus. «Ka polnud laekunud ühtki avaldust kuriteo kohta.»

Lõhmuse sõnul oli politseil huvi saada enda valdusse raamatupidamisdokumendid. «Dokumente võeti kaasa valikuta,» kirjeldas Lõhmus. «Kuna ühtki dokumenti võetuse käigus ei kirjeldatud, siis me ei tea, millised neist üldse ära võeti,» järeldas Uno Lõhmus.

Lõhmus seostas Veeberi vastu algatatud klaperjahti kättemaksuga. Veeber oli Tartu linnavolikogu korrakaitsekomisjoni esimehena muutunud Tartu tollasele prefektile tülikaks, leidis Lõhmus.

Hetkel kuum