Artikkel
 • Kuula
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Mitu asekantslerit on lubanud täita peaminister Mart Siimanni korraldust ja lahkuda 1. septembriks riiklike ettevõtete haldusnõukogudest, kuid majandusministeeriumi asekantslerist Arvi Hamburgist võib saada ministeeriumi nõunik, et ta saaks jätkata tööd riigi osalusega ettevõtete haldusnõukogudes.
  «Nõuniku kohal töötamine on Hamburgile parem, sest nii saab ta jätkata riigi osalusega ettevõtete haldusnõukogudes,» ütles üks tundmatuks jääda soovinud riigiametnik.
  Majandusministeeriumi pressiesindaja Kaja Tullus ei osanud eile õhtul Hamburgi üleviimist kommenteerida.
  Eelmisel aastal jõustunud avaliku teenistuse seaduse järgi ei tohi ministeeriumide kantslerid ega asekantslerid kuuluda muudesse ametitesse, seni aga eirasid mitmed asekantslerid seadust. Arvi Hamburg kuulub RE Eesti Energia, ASi Eesti Põlevkivi ja ASi Eesti Gaas haldusnõukogusse.
  Kolmapäevaks ei olnud rahandusministeeriumi asekantsler Peep Lass veel kõigist haldusnõukogudest lahkunud, kuid lubas seda teha 1. septembriks.
  «Praegu on vormistamisel kõik vajalikud dokumendid ja 1. septembriks saab kõik korda,» ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja.
  Teede- ja sideministeeriumi asekantsler Viktor Palmet on kõigist haldusnõukogudest lahkunud, ütles ministeeriumi pressiesindaja. BNS
  INKO Balti Panga aktsionärid peavad täna Tallinnas aktsiakapitali laiendamise eesmärgil üldkoosoleku.
  Esialgse kava kohaselt tuleb üldkoosolekul arutsele INKO Balti Panga aktsiakapitali laiendamine ning panga aktsiate müük Singapuri firmade grupile. Panga juhatuse esimees Jüri Trumm on öelnud, et Singapuri firmad on valmis panka investeerima 2,5 miljonit dollarit. BNS
  Eile pärastlõunaks leppisid Eesti ja Ungari delegatsioonid kokku vabakaubanduslepingu tingimuste üle kahe riigi vahel. Millal vabakaubanduslepingule alla kirjutatakse, jäi lahtiseks.
  «Loodame, et lepingule kirjutatakse alla sellel aastal, kuid midagi täpsemat pole veel teada,» teatas Marin Mõttus välisministeeriumi pressitalitusest. Läbirääkimistel ei lepitud tema sõnul kokku aega, millal vabakaubandusleping võiks kehtima hakata.
  Mõttuse sõnul mingeid erandeid vabakaubanduslepinguga kindlaks ei määratud. Samas ei soovinud ta vabakaubanduslepingu sisu enne allakirjutamist täpsemalt kommenteerida.
  Seni on Eestil Ida-Euroopa riikidest vabakaubanduslepingud T?ehhi, Slovakkia ja Sloveeniaga. Mõttuse sõnul on pooleli läbirääkimised vabakaubanduslepingu sõlmimiseks Poolaga. ÄP
  Valitsus alustas läbirääkimisi rahvusvahelise valuutafondiga (IMF) Eesti 1998. aasta majanduspoliitika memorandumi üle.
  «Läbirääkimised IMFi missiooniga kestavad kaks nädalat kuni 8. septembrini,» ütles rahandusministeeriumi makroprognoosi ja analüüsi talituse juhataja Mai Talvik.
  Talviku sõnul on enne memorandumi teksti juurde asumist vaja vaadata üle Eesti selle aasta majandustulemused, järgmise aasta riigieelarve projekt, majanduse arengu prognoosid ja ühtlustada kõik arvandmeid. BNS
  Peaminister Mart Siimann kulutab enam kui kolmveerand oma palgast Ühispangast korteri ehituseks võetud üle miljoni krooni suuruse laenu tasumiseks.
  «Selleks läheb suurem osa minu palgast,» kinnitas Siimann eile. «Laenuprotsent oli siis suurem kui praegu,» lisas ta.
  Siimann ütles, et kokkuleppel Ühispangaga on tema laenu tagasimaksmise andmed konfidentsiaalsed.
  Riigi Teataja andmetel oli Siimann 1. märtsi seisuga Ühispangale võlgu 1 002 197 krooni. Kui eeldada, et Siimann sai laenu 15 aastaks 12,5 protsendiga, peaks ta iga kuu pangale tagasi maksma 12 350 krooni. Siimanni palk peaministrina on praegu 18 900 krooni, millest pärast maksude tasumist jääb järele 13 986 krooni. Järelikult jääks tal ülaltoodud tingimustel pärast laenuosa maksmist palgast alles 1656 krooni.
  Kui Siimann sai 12,5protsendilise laenu 20 aastaks, peaks ta iga kuu tagasi maksma 11 384 krooni.
  Oletatavasti on Siimann pidanud peaministriks oleku ajal maksma Ühispangale tagasi 68 000--74 000 krooni. «Meil abikaasaga on praegu käsil ränk kokkuhoiupoliitika,» ütles Siimann jaanuaris. BNS
  Bankend Eesti AS müüs talle kuulunud 51 protsenti ASi Bankend Auto aktsiatest ülejäänud 49 protsendi omanikule Aleksei Kraizmerile.
  Bankend Eesti tegevdirektori Viktor Tuule sõnul tingis aktsiate müümise soov pühenduda enam imporditegevusele. Bankend Auto tegeles kokkuleppel MEga Valika valesti pargitud autode äravedamisega Tallinna kesklinnast.
  Tehingu hinda pooled ei avalda. Vastavalt lepingule peab uus omanik kahe kuu jooksul vahetama ettevõtte ärinime. BNS
  Vastavalt Tallinna Panga nõukogu otsusele sõlmitakse aktsiaoptsioonilepingud Tallinna Panga Grupi ettevõtete juhtkondade liikmete ja panga võtmeisikutega, teatas eile Tallinna Panga finantsturgude direktor Martti Siimann.
  Siimanni teatel on aktsiaoptsiooni maht 570 000 aktsiat ehk ligi kuus protsenti kogu panga aktsiate üldarvust. Aktsiaoptsiooniks ei emiteerita panga poolt uusi aktsiaid, väitis ta.
  Aktsiaoptsiooni kasutamiseks fikseeriti aktsia hind käesoleva aasta 15. augustil. Periood, mille jooksul on õigus kasutada aktsiaoptsiooni, on 1. august 1999 -- 1. august 2002, teatas Siimann. Optsiooni kasutamiseks fikseeritud aktsia hind on 72 krooni. ETA
  Viljandi maavanema juures arutati eile Võhma puhatusseadmete rajamist. Kaalumisel oli, kas ehitada Võhma uued puhastusseadmed või renoveerida praegused, lihakombinaadile kuulunud seadmed. Eile veel otsusele ei jõutud.
  AS Maves esitas nõupidamisest osavõtjatele eksperthinnangu tulemused mõlema variandi kohta, ütles Viljandi maavalitsuse keskkonnaosakonna juhataja asetäitja kt Tõnis Korts.
  Rohkem kalduti pooldama uute seadmete ehitamist, see oleks odavam variant, märkis Korts.
  Võhma linnapea Enno Plaks on samuti öelnud, et otstarbekam oleks ehitada linnale uued puhastusseadmed. Lihakombinaadi seadmete võimsus on umbes kümme korda suurem kui Võhma linnal praegu vaja oleks. Praegused puhastusseadmed asuvad ligi kilomeetri kaugusel kohast, kuhu veed suunduvad. Uued seadmed tahetakse ehitada perspektiivitundega, et neid saaks vajadusel laiendada.
  Lihakombinaadi ostnud firma Trade Energy Best, kes on lubanud Võhmas ?ampinjonikasvatuse käivitada ja edaspidi oma tegevust laiendada, on küll teatanud nende tootmise esialgses etapis tekkiva reovee koguse, aga pole rääkinud selle koostisest ega nimetanud tootmise laiendamise järgset vee hulka, märkis Korts. Uus nõupidamine toimub Võhmas 15. septembril. ETA
  Esmaspäevase seisuga moodustab väljastatud erastamisväärtpaberite (EVPde) arv üle 14,5 miljardi, mis on 22,1 miljoni võrra rohkem kui nädal varem.
  Rahandusministeeriumi teatel oli sealhulgas kasutusarvetel ligi kuus miljardit EVPd. Füüsiliste isikute arvete jäägid moodustasid 5,7 miljonit ja juriidiliste isikute arvete jäägid 300 miljonit EVPd.
  Depooarvetel, mille väärtus võrdub EVPde nimiväärtusega füüsiliste ja juriidiliste isikute väärtpaberikontodel, oli 200,2 miljonit EVPd. Depooarvete jääk suurenes nädalaga 14,1 miljoni krooni võrra.
  Kustutusarvete jääk moodustas 6,3 miljardit, sealhulgas erastamisagentuuril 3,2, Hüvitusfondil 1,2 miljardit ning maa erastamise korraldajatel 478,9 ja eluasemefondil 79,4 miljonit EVPd. BNS
  Peaminister Mart Siimann arutas teisipäeval lõppenud visiidil Kieli regulaarse laevaühenduse taastamist Eesti ja Saksamaa vahel.
  Eesti on laevaühenduse osas teinud konkreetsed ettepanekud, ütles Siimann kolmapäeval pressikonverentsil. Siimanni sõnul lubas Schleswig-Holsteini liidumaa peaminister arutada Saksa äriringkondadega laevaühenduse loomise võimalusi.
  Praegu on Eestist Saksamaale regulaarne lennu- ja bussiühendus. BNS
  Hoiupanga korraldusel emiteeris Hoiupanga Liising kolmapäeval 30 miljoni krooni eest kolmekuulisi kommertspabereid.
  «Kommertspaberite intress on 7%,» ütles raha- ja kapitaliturgude osakonna juhataja Hassar Kipp. BNS
 • Hetkel kuum
Tööstusjuht: ärme imetle jätkusuutlikkuse probleemi, teeme sellest konkurentsieelise
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Jätkusuutlikust tegevusest peaks aga saama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu Äripäeva teemaveebis Tööstusuudised.
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Jätkusuutlikust tegevusest peaks aga saama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu Äripäeva teemaveebis Tööstusuudised.
USA aktsiad alustasid uut nädalat rekordite lähedal
Kõik kolm peamist USA aktsiaindeksit – Nasdaqi liitindeks, Dow Jonesi tööstuskeskmine indeks ja S&P 500 indeks – sulgus esmaspäeval rekordkõrgete tasemete läheduses.
Kõik kolm peamist USA aktsiaindeksit – Nasdaqi liitindeks, Dow Jonesi tööstuskeskmine indeks ja S&P 500 indeks – sulgus esmaspäeval rekordkõrgete tasemete läheduses.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Aastaaruande esitamine saab olla lihtne ehk rakendus, mis muudab mikroettevõtjate elu
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Uusi turge vallutava Eesti firma toodet jäljendavad nii hiinlased kui britid
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Kaheksa aastat ühe kliendi jahil: kes tagaajamisest väsib, tuleb asendada
„Püüdsime üht klienti kaheksa aastat. Selle edukalt tegemiseks on vaja häid müügiinimesi ja kannatust. Inimese kannatus aga katkeb ja siis peavad juhid aru saama, et kui ühe inimese kannatus on katkenud, siis tuleb inimesi vahetada,“ illustreeris ambitsiooni saates „Tööandjate tund“ Estanci juht Priit Haldma.
„Püüdsime üht klienti kaheksa aastat. Selle edukalt tegemiseks on vaja häid müügiinimesi ja kannatust. Inimese kannatus aga katkeb ja siis peavad juhid aru saama, et kui ühe inimese kannatus on katkenud, siis tuleb inimesi vahetada,“ illustreeris ambitsiooni saates „Tööandjate tund“ Estanci juht Priit Haldma.
Tööstusjuht: ärme imetle jätkusuutlikkuse probleemi, teeme sellest konkurentsieelise
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Jätkusuutlikust tegevusest peaks aga saama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu Äripäeva teemaveebis Tööstusuudised.
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Jätkusuutlikust tegevusest peaks aga saama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu Äripäeva teemaveebis Tööstusuudised.
Kas raskevõitu jalaga Auto-Marko on liikluses probleemiks?
Autoentusiast võib olla keskmisest oluliselt teadlikum ja tähelepanelikum autojuht, ent teistest kiiremini sõites muudab ta end kaasliiklejate vigade suhtes ohustatumaks, selgitab staažikas liikluskoolitaja Indrek Madar.
Autoentusiast võib olla keskmisest oluliselt teadlikum ja tähelepanelikum autojuht, ent teistest kiiremini sõites muudab ta end kaasliiklejate vigade suhtes ohustatumaks, selgitab staažikas liikluskoolitaja Indrek Madar.
Finantsjuhid julgustavad karjääri pöörama: tehke midagi, et teist jääks jälg maha
Tehke midagi, et teist jääks maha mingi jälg, julgustas investeeringuid vahendava ettevõtte Brave Capitali finantsjuht Veiko Pedosk karjääripöördeid ette võtma.
Tehke midagi, et teist jääks maha mingi jälg, julgustas investeeringuid vahendava ettevõtte Brave Capitali finantsjuht Veiko Pedosk karjääripöördeid ette võtma.
241 miljonit eurot: kaitsefondist saab osa üheksa Eestiga seotud projekti
Euroopa Liidu kaitsevaldkonna teadus- ja arendusprojektide konkursil sai rahastuse üheksa Eesti osalusega rahvusvahelist projekti, mida toetatakse Euroopa Kaitsefondist kokku 241 miljoni euro eest, teatas kaitseministeerium.
Euroopa Liidu kaitsevaldkonna teadus- ja arendusprojektide konkursil sai rahastuse üheksa Eesti osalusega rahvusvahelist projekti, mida toetatakse Euroopa Kaitsefondist kokku 241 miljoni euro eest, teatas kaitseministeerium.