2. september 1997 kell 22:00

Estoniale uus katus septembris

Suve alguses alanud Estonia teatri katuseremont on seni kulgenud graafikukohaselt ning praeguseks on aluskate kõikjal paigaldatud.

Selleks aastaks planeeritud osa peaks valmima septembri jooksul, kivikatuse saavad peale Estonia kontserdi-, teatri vaatesaali ja Tallinna reaalkooli poole jääva kammersaali osa, ütles ETA-le Estonia teatri ehitusdirektor Toivo Erilt.

Kolme katuse peale kokku saab Estonia juurde umbes 1500 ruutmeetrit uut katusealust pinda, kuhu ehitatakse kolm proovisaali. Erilti sõnul on katuseremondiks ette nähtud ligikaudu 10 miljonit krooni.

Erilti sõnul panebki Estonia lähiaastatel põhirõhu just katuste rekonstrueerimisele, seejärel hakatakse ilmselt tegelema vundamentide ja niiskunud keldriga. Teatrihoone ulatusliku sisemise rekonstrueerimiseni seetõttu ei jõuta. ETA

Pärnu haigla ja Pärnumaa haigekassa sõlmisid eelmisel nädalal lepingu, mille kohaselt eraldab haigekassa poolelioleva Pärnu haigla ehituseks sel aastal 10 miljonit krooni.

5. septembriks valmib katusetööde projekt ja AS Malek alustab katusekatte paigaldamist. Kindlasti on vaja tugevdada hoone konstruktsioone ning kavas on välja vahetada ka aknad, ütles Pärnu Postimehele Pärnu abilinnapea Erni Metsal.

AS Koger & Sumberg korrastab praegu haigla ehitusplatsi ning piirab seda planguga.

Oktoobris lõpetab AS Inommore projekti, kus on aastate lõikes kirjas, mida on vaja teha haigla lõpliku valmimiseni ja kui palju selleks raha kulub. Haigla tegelik valmimisaeg sõltub Metsali sõnul riigikogu rahaeraldustest. ETA

Soome ehitusfirma Lemminkäinen Oy esimese poolaasta käive vähenes ning kahjum kasvas.

Lemminkäise esimese poolaasta käive oli 980,5 miljonit Soome marka, aasta varem oli firma käive 1,1063 miljardit marka. Kahjum suurenes 69 miljonilt margalt 88,9 miljonile.

Negatiivse arengu põhjuseks on muudatused arveldussüsteemis, millest tulenevad erinevused kaovad aasta lõpuks. Firma juhatuse teatel kasvab kontserni käive endiselt ning aasta tulemus peaks kujunema eelmise aastaga võrreldes paremaks.

Eelmisel aastal oli Lemminkäise käive 2,898 miljardit Soome marka ja brutokasum 73,9 miljonit. STT-ETA

Hetkel kuum