11. september 1997 kell 22:00

Hoiupank paneb müüki 10% Eesti Kindlustusest

ASi Eesti Kindlustus 20,4 miljoni kroonisest aktsiakapitalist kuulub Hoiupangale praegu ligi 85 protsenti, ülejäänu jaguneb võrdselt ASi Hansa Investeeringud, ASi Pindi Invest ja Soome tarkvarafirma Profit OY vahel.

Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Ivar Virkus ütles, et avalik enampakkumine peaks tagama korraga kolme börsinõude täitmise -- väikeaktsionäride osa suureneb üle 25 protsendi, aktsionäride arv kasvab üle kolmesaja ja firma turukapitalisatsioon küünib üle 300 miljoni krooni.

Tallinna börsi põhinimekirjas noteerimiseks vajaliku turukapitalisatsiooni nõude täitmiseks peab Eesti Kindlustuse kümnekroonise nimiväärtusega aktsia hinnaks kujunema avaliku enampakkumise käigus vähemalt 150 krooni. See on Ivar Virkuse sõnul igati tõenäoline.

Eesti Kindlustuse börsile viimist korraldava Hoiupanga Investeeringute ASi tegevdirektori Mart Mägi andmetel ulatub Hoiupanga juhatuse kehtestatav alghind Eesti Kindlustuse aktsiatele kindlasti üle 150 krooni.

Äripäeva hinnangul on Eesti Kindlustuse aktsia tulusus (P/E suhe) 10--12 krooni, mis teeb ettevõtte selle aasta 39,7 miljoni kroonist kasumiprognoosi arvestades aktsia turuhinnaks 195--230 krooni.

«Turukapitalisatsiooniga Eesti Kindlustuse puhul probleeme ei teki, pigem on küsimus, kuidas saada kokku vajalik hulk investoreid,» lausus Mart Mägi. «Institutsionaalseid ostuhuvilisi on palju nii kodu- kui välismaalt, aga enamasti soovivad nad kohe suuremat tükki.»

Mägi lisas, et midagi halba ei juhtu ka siis, kui enampakkumisel kõiki müükipandavaid 220 000 Eesti Kindlustuse aktsiat maha ei müüda. «Teoorias on Hoiupangal alati võimalik veel mingi osa aktsiaid müüki panna,» lausus ta.

Ivar Virkus ütles, et Eesti Kindlustuse nõukogu on hinnanud ettevõtte börsile mineku tempo plaanipäraseks. «Otsustasime nihutada nii avalikku enampakkumist kui noteerimistaotluse esitamist nädala võrra kavandatust ettepoole,» lisas ta.

Mart Mägi sõnul on tõenäoline, et Eesti Kindlustus esitab börsi noteerimiskomisjonile börsi põhinimekirja pääsemise taotluse novembri alguses.

Hetkel kuum