11. september 1997 kell 22:00

STV võitis Lasnamäe majade antennid enda kätte

Lasnamäe linnaosa valitsuse peainsener Kalju Niidusaar ütles, et STV pakutud hind oli märgatavalt soodsam kui Tallinna Kaabeltelevisiooni ASil ja ASil Telset. «Tegemist oli ausa mänguga arvude alusel,» kinnitas ta.

Niidusaar lisas, et komisjon arvestas ka pakkumuse teinud firmade arenguvõimalusi. «Telset kasutab kolmest pakkujast ainsana NSV Liidu aegset kanalijaotust ehk SECAM-süsteemi,» nentis Niidusaar.

Lasnamäe munitsipaalmajades on Niidusaare andmeil 22 000 korterit, milles elab umbes 70 000 inimest. Enamikku kollektiivantennidest teenindasid seni STV ja Telset. «Nende turujaotus oli umbes 60:40 STV kasuks,» ütles Niidusaar. «Nüüd tuleb meil pidada keerulisi läbirääkimisi mõlemaga, et Lasnamäel ei puhkeks uut kaablisõda.»

Konkursi toimumise käigus levitas STV ajakirjandusele Eesti autorite ühingu tegevdirektori Kalev Rattuse kirja Kalju Niidusaarele, milles on väljendatud oletust, et Telseti näol võib tegemist olla ainsa piraatfirmaga Tallinna kaabeltelevisioonitu- rul.

Telseti juhatuse esimees Viktor Gaidu?in nimetas kirja konkurentide salasepitsuseks eesmärgiga võita konkurss. «Varem ei ole Rattus meile mingeid pretensioone esitanud,» väitis Gaidu?in. «Meie esindaja advokaadibüroost Glikman & Glikman kohtub Rattusega reedel, et asjasse selgust tuua.»

Kalev Rattuselt endalt ei õnnestunud eile õhtul kommentaari saada.

STV asepresident Raivo Mihkelsoo ütles, et Rattus andis talle loa kirja omal äranägemisel laiali saata. «Telsetiga oleme teinud pidevalt koostööd ja mingit kaablisõda ei ole karta,» rõhutas Mihkelsoo.

Kalju Niidusaar väitis, et konkursi komisjon jättis otsuse tegemisel Rattuse allkirja kandva kirja tähelepanuta, sest selles oli juttu Telseti tegevusest kaabelteles, konkurss aga puudutas kollektiivantenne.

Hetkel kuum