14. september 1997 kell 22:00

Tallinna linnavalitsus loob pilti üürnikest

Tallinna linna omandireformiamet peab esitama 1. oktoobriks ülevaate, kui palju on Tallinnas tagastatavates majades elavaid üürnikke. Omandireformiamet peab ette valmistama ka eelnõu, mis tagaks informatsiooni pideva laekumise tagastatavate eluruumide ja seal elavate inimeste kohta.

Omandireformiameti juhataja Vladimir Viiese sõnul pidi linnavalitsuse korraldus välja tulema juba kuu aja eest. On ilmne, et 1. oktoobriks ei jõua omandireformiamet anda täpset ülevaadet tagastatavates majades elavate üürnike kohta, lausus ta.

«Kui seda ei ole suudetud teha viie aasta jooksul, siis ei tee seda kuu aja jooksul ammugi mitte,» ütles Viies.

Ta lisas, et korralduse andmine linna ametitele on vajalik, sest nüüd on linnaosavalitsused kohustatud vajaminevaid andmeid esitama.

Viiese sõnul ei tea keegi täpset asustamata eluruumide arvu Tallinnas. Spekuleeritud on 1500 eluruumiga, elamiskõlblikke võib neist olla vaid paarsada.

Tallinna linnavaraamet peab andma 1. oktoobriks linnavalitsusele ülevaate asustamata eluruumide arvust. Sarnaselt omandireformiametiga peab ka linnavaraamet ette valmistama eelnõu, mis tagab pideva info asustamata eluruumide kohta.

Veebruariks peab linnavaraamet koos hinna- ja konkurentsiametiga välja töötama õigusakti eelnõu, mis määrab kindlaks korteriüüride piirmäärad Tallinnas.

Tallinna linna rahandusamet peab andma linnavalitsusele ülevaate linna poolt sihtotstarbeliselt kasutatava eluasemelaenu kaasamise võimalustest üürnike probleemide lahendamiseks.

Hetkel kuum