Artikkel
 • Kuula
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Tänu oodatust parematele majandustulemustele plaanib AS Norma kolmandat korda suurendada tänavust kasumiprognoosi.
  Viimati avaldatud andmeil prognoosib ettevõte tänavu puhaskasumit 97,1 miljonit krooni, millest kaheksa kuuga on täidetud 89,3 protsenti.
  «Ehkki viimane prognoos oli tehtud meie parima äranägemise järgi, peame seda ikkagi jälle revideerima,» ütles Norma finantsdirektor Peep Pihotalo.
  Pihotalo märkis, et august, mil ettevõte teenis kasumit 14,1 miljonit krooni, jääb siiski tõenäoliselt Norma selle aasta edukaimaks kuuks.
  «Ülejäänud kuud jäävad augustile mõningal määral alla, kuid sellegipoolest on meie näitajad aasta lõpuni stabiilsed,» kinnitas Pihitalo. BNS
  Tallinna külmhoone käesoleva aasta kaheksa kuu netokäive oli 64,7 miljonit krooni ja puhaskasum 8,6 miljonit krooni, teatas külmhoone nõukogu liige Imre Freiberg.
  Külmhoone augustikuu netokäive oli 11,1 miljonit krooni ja puhaskasum 2,2 miljonit krooni.
  Tallinna külmhoone on kaheksa kuuga täitnud 86% netokäibe aastaprognoosist ja ületanud prognoositava kaheksa miljoni kroonise puhaskasumi.
  Prognoositust paremad majandustulemused tulenevad eelkõige üldisest jäätisetoodete tarbimise kasvutrendist, mis on olnud jälgitav viimaste aastate jooksul, teatas Freiberg. ETA
  Kolmapäeval tegi riigikogu käibemaksuseaduse muudatuse, millega Eestis välja antud ja trükitud ettetellitud ajakirjandusväljaannetele ning haridusministeeriumi poolt heakskiidetud põhikooli ja gümnaasiumi õpikutele ja töövihikutele kehtestatakse nullprotsendiline käibemaksumäär.
  Seni maksustati samal alusel kaupade ja teenuste eksporti, Eestis registreeritud teatrite pääsmeid ning riikliku kontserdiasutuse ja riikliku kunstikollektiivi kontserdipääsmeid. ÄP
  Statistikaameti andmetel olid möödunud aastal kõige kõrgemad tunnipalgad rahanduse juhtivtöötajatel, seda nii meeste kui naiste osas. Madalaimad tunnipalgad olid haridusasutuste lihttöölistel.
  1993. aasta novembrist kuni 1996. aasta oktoobrini olid kõrgeimad meestöötajate tunnipalgad rahanduse juhtivtöötajatel. 1993. aastal oli rahanduse juhtivtöötaja keskmine tunnipalk 30,4 krooni, 1996. aasta oktoobris aga 88,9 krooni.
  Kui 1993. aastal oli rahandustöötajate hulgas juhtivtöötajaid 4,4%, siis 1996. aastaks oli nende hulk suurenenud 5,1 protsendini.
  Madalaimad meestöötajate tunnipalgad olid möödunud aastal haridusasutuste lihttöölistel. 1993. aastal sai sel alal töötav meesterahvas keskmiselt 2,6 krooni tunnis. 1996. aasta oktoobriks oli tunnipalk tõusnud 5,9 kroonini.
  Haridusasutuste lihttööliste arv vähenes samal ajal 5,5-lt 5,2 protsendile. ETA
  Võhma asjatundjate komisjon otsustas täna taotleda keskkonnafondilt 200 000 krooni puhastusseadmete projekteerimiseks. Küttekuludeks ning üürivõlgade katteks läheb linnal vaja üle 500 000 krooni.
  Kütteperioodi algusega seoses esitab linnavalitsus regionaalministrile kaks laenutaotlust: lühiajalise laenu taotlus kütteperioodi lõpuni 250 000 krooni ulatuses, et saaks kütust osta, ning üürivõlgade katmiseks pikemaajalisem taotlus 295 000 krooni ulatuses, ütles Võhma abilinnapea Jaak Aab.
  Puhastusseadmete rajamise mitme variandi hulgast on valitud umbes 3,5 mln maksma minev, sellest kulub projekteerimisele 200 000 krooni. Raha tuleb Aabi sõnul peale keskkonnafondi otsida veel teistestki allikatest.
  Linn tahab praegu tühjana seisvad korterid enne kütteperioodi algust maha müüa, et need ei kasvataks seisma jäädes võlasummat, märkis Aab. Linna pakutavad korterid maksavad olenevalt seisukorrast 5000--9000 krooni, lisas ta. ETA
  Mullu 51,6 mln krooni eest vineeri- ja mööblitootja Marlekori enamusaktsiad omandanud Suurbritannia firma Harvest Moon International (HMI) tegi vaid finantsinvesteeringu.
  «Nad on huvitatud Marlekorist kui kinnisvarast ja selle arendamisest,» ütles Marlekori juhatuse esimees Peter Sedin, kes eelmisel aastal investeerimiskompanii kasuks aktsiatest loobus.
  Sedin kinnitas, et Marlekoris pole oodata mingit juhtkonna- ega tegevuse vahetust, sest HMI ostis Marlekori aktsiad vaid rahanduslikel kaalutlustel. «HMI on passiivne investor,» märkis Sedin. Neid huvitab Sedini sõnul investeerimine arenevasse piirkonda. BNS
  Kindlustusselts Nordika kolib uude peahoonesse Tallinna kesklinnas. Büroohoones Rävala 2 kuulub Nordikale kaks korrust üldpinnaga üle 1000 m². Samas majas hakkab tööle Nordika Elukindlustuse AS.
  Nordika Kindlustuses töötab praegu üle 100 inimese, neist 60 Tallinnas. Juhatuse esimehe Tiit Arge sõnul on Nordika noor kiirelt arenev firma, uus büroo on vajalik paremate tingimuste loomiseks klientidega suhtlemisel, aga ka modernsemate tingimuste loomiseks töötajaile.
  Nordika Kindlustus kogus 7 kuuga kindlustuspreemiaid 54,5 mln krooni. Seltsi turuosa oli juulis 10,1%. BNS
  Rakvere lihakombinaadile kuuluv seakasvatusmajand AS Ekseko töötab aasta lõpuks kasumisse jõudmise graafikus.
  «Ekseko plaan näeb ette, et aasta lõpuks jõuame positiivse kassavooni, nii et ettevõtte tulud kataksid kulusid,» ütles Ekseko arendusjuht Andres Veide.
  Veide sõnul töötab ettevõte alates augustikuust kasumiga. «Esimese poolaasta käive oli 24 protsenti suurem kui eelmise aasta samal perioodil,» lisas ta.
  Ekseko esimese poolaasta käive oli 35,8 miljonit krooni ja planeeritud kahjum 4,7 miljonit krooni. BNS
  Tallinna Piimatööstus võib loobuda tehase omandamisest Ukrainas, kuna esialgne variant -- erastada üks sealne ettevõte -- on tänini realiseerimata.
  «Ukraina bürokraatia on nii suur, peame ilmselt oma varasemad otsused üle vaatama,» ütles piimatööstuse juht Oliver Kruuda.
  Kruuda tõdes ka, et minek Ukraina turule võib olla samm tagasi ja ettevõte võib kaotada konkurentsivõimes Eestis.
  Tallinna piimakombinaadi praegune strateegia on Kruuda sõnul oma positsioonide kindlustamine Eesti turul.
  Samas kinnitas Kruuda, et Ukrainasse minemata jätmine pole veel lõplikult otsustatud. «Kogume infot ja vaatame,» nentis ta.
  Tallinna piimatööstus osales Ukrainas ühe piimandusettevõtte erastamisel, mille lõppvaatus pidi aset leidma augustis. BNS
  Tallinna väärtpaberibörsil kerkisid eile enamiku aktsiate hinnad.
  Börsiindeks Talse tõusis kolmapäeval 7,89 punkti ehk 1,80 protsenti 445,37 punktini.
  Börsil oli edukaim Tallinna Panga aktsia, mis tõusis päevaga 6,9 protsendi võrra ning sulgus 115,50 krooni tasemel.
  Pangasektoris langesid veidi vaid Forekspanga ning EVEA Panga aktsiad -- vastavalt 264,75 ning 12,70 kroonini.
  Kogu börsisüsteemi suurima tõusu läbis Kalevi aktsia vabaturul, kerkides kaheksa protsendi võrra 88 kroonini. Aktsia ostu- ja müüginoteeringud seejuures oluliselt ei muutunud.
  Majandustulemuste avaldamise mõjul elavnes kauplemine Tallinna külmhoone aktsiatega, mille sulgemishind kerkis päeva kokkuvõttes 5,6 protsendi võrra 45 krooni tasemele.
  Suurim kukkuja oli erastamisväärtpaber (EVP), langedes 5,4 protsenti 0,44 kroonini.
  Vabaturul olid enimkaubeldud erastamisväärtpaberid, mille käive oli 6,7 miljonit krooni. BNS
  Neste Oil on huvitatud kütusefirma EK tanklaketi ostust, ütles Neste Oil Eesti AS peadirektor Ilkka Risto.
  «Me oleme asjaga seotud,» sõnas Risto. «Uurime, kas EK tanklakett on ostmist väärt.» Ka pole müüja veel lõplikult otsustanud, kas ta üldse tahab ketti müüa, lisas Risto. BNS
  Raudteetransiit annab Eesti rahvuslikust koguproduktist üle 13 protsendi, ent raudteede ja mitmete tähtsate kaubajaamade halb olukord nõuab suuri investeeringuid.
  Eesti-Saksa ühisfirma EVR Koehne plaanib alustada Tapa-Narva raudteelõigu kapitaalremonti ning ettevõtmist on lubanud finantseerida Nord Landsbank 32 miljoni Saksa marga ulatuses.
  RE Eesti Raudtee ja EVR Koehne AS korraldasid eile ajakirjanikele väljasõidu Tapale, kus toimus infopäev EVR Koehne tegevusest Eestis raudteede korrastamisel ja ettevõtte panusest regionaalprobleemide lahendamisel.
  1996. aastal asutatud Koehne Gruppi kuuluv EVR Koehne AS on Eesti Raudtee ja Saksa firma Hermann Koehne Bauunternehmung GmbH poolt asutatud raudteedeehituse, remondi ja hooldusega tegelev 16,4 miljoni krooni suuruse aktsiakapitaliga ühisettevõte. ETA
 • Hetkel kuum
Era- ja riskikapitali ühenduse juht: investeeringutest väljumisi napib, mure lahendamiseks pingutatakse
Investeeringute likviidsuse tagamiseks võtavad fondivalitsejad kasutusele uued strateegiad, kirjutab Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juhatuse esimees Kaari Kink.
Investeeringute likviidsuse tagamiseks võtavad fondivalitsejad kasutusele uued strateegiad, kirjutab Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juhatuse esimees Kaari Kink.
Nvidia tulemuste ärevas ootuses sulgusid USA indeksid õrnalt rohelises
Kui USA turud avanesid teisipäeval punases, siis päeva lõpuks jõudsid indeksid kergelt plussi: S&P 500 tõusis +0,27%, Dow 30 kerkis +0,2% ning Nasdaq edenes +0,22%.
Kui USA turud avanesid teisipäeval punases, siis päeva lõpuks jõudsid indeksid kergelt plussi: S&P 500 tõusis +0,27%, Dow 30 kerkis +0,2% ning Nasdaq edenes +0,22%.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Aastaaruande esitamine saab olla lihtne ehk rakendus, mis muudab mikroettevõtjate elu
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Paljud väikeettevõtted on hädas majandusaasta aruande koostamisega. Tänavu aasta alguses kustutati äriregistrist koguni 23 000 ettevõtet, kellel oli pikem aruande esitamise võlgnevus. Väikefirmade valupunkti aitab leevendada tööriist nimega minuaastaaruanne.ee.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Uusi turge vallutava Eesti firma toodet jäljendavad nii hiinlased kui britid
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Kunman asus juhtima oma suures kahjumis joogiveefirmat
Pudelivee tootja Haage Joogid langes eelmisel aastal 1,9 miljoni euro suurusesse miinusesse ning firma juhatusse jäi vaid selle ainus omanik Vello Kunman.
Pudelivee tootja Haage Joogid langes eelmisel aastal 1,9 miljoni euro suurusesse miinusesse ning firma juhatusse jäi vaid selle ainus omanik Vello Kunman.
Modera juht: elektriautobuumil on pidurid peal
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Modera juht: elektriautobuumil on pidurid peal
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Hoolimata rohepöördest on elektriautode nõudlus oodatust madalam ning Euroopa regulaatorid on hiinlaste lõksus, kirjutab automüügi tarkvaraettevõtte Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
DelfinGroup aktsiate avalik pakkumine: võimalus osta kasvava ettevõtte 8,3% dividenditootlusega aktsiaid
20. mail 2024 algas Läti finantstehnoloogiaettevõtte DelfinGroupi aktsiate avalik pakkumine. Baltimaade investorid saavad soetada kuni 26,4% DelfinGroupi aktsiatest 12,8% odavamalt võrreldes viimase kolme kalendrikuu keskmise aktsiahinnaga. Avalik pakkumine on suurim võimalus investeerida kasumlikku, kasvavasse ettevõttesse, millel dividenditulu on üks kõrgemaid Balti börsil – 8,3%.
20. mail 2024 algas Läti finantstehnoloogiaettevõtte DelfinGroupi aktsiate avalik pakkumine. Baltimaade investorid saavad soetada kuni 26,4% DelfinGroupi aktsiatest 12,8% odavamalt võrreldes viimase kolme kalendrikuu keskmise aktsiahinnaga. Avalik pakkumine on suurim võimalus investeerida kasumlikku, kasvavasse ettevõttesse, millel dividenditulu on üks kõrgemaid Balti börsil – 8,3%.
Setod protestivad: Koidula piiripunktis ootab sadu veokeid, riik tahab selle aga ööseks sulgeda
Riigi plaan sulgeda Koidula piiripunkt öiseks ajaks on Setomaa vallajuhid tigedaks ajanud, kirjutab Logistikauudised.
Riigi plaan sulgeda Koidula piiripunkt öiseks ajaks on Setomaa vallajuhid tigedaks ajanud, kirjutab Logistikauudised.