22. september 1997 kell 22:00

Kindlustus pole raharaiskaja

Endiselt on aeg-ajalt kuulda autovedajate kohtumistest naaberriikide röövlitega. Saagiks langeb kas auto või õnnelikumal juhul ainult osa koormast.

Kindlustust peetakse tihti liigseks rahakulutajaks. Selle vältimine võimaldab transpordikulutusi hoida konkurentsivõimelisemana. Ootamatult tekkinud ebameeldivalt suured kulutused aga nullivad kogu eelneva kokkuhoiu.

Nii kaugele on Eesti veonduses siiski juba jõutud, et klient ajab asju vedajaga, kes omab CMR-kindlustust. Paraku piirdub CMRi järgi väljamakstav summa ainult ca 150 krooniga brutokilo kohta. Kerge, aga kalli kauba puhul on seda selgelt vähe (vt artiklit lk 11). Kliendi tehtav veosekindlustus aitab hüvitada kauba tegelikku väärtust.

Ka autovedajal ei maksa loota, et naaberriikide võimud tema veoki üles leiavad. Veebruaris Riia ringteel M Transport Grupilt röövitud 1993. aasta Scania on endiselt kadunud.

Maksta aastas auto kohta 20 000--30 000 krooni kindlustusele on soodsam pakkumine kui riskida võimalusega olla hetkega ilma üle miljoni krooni maksvast veoautost.

Hetkel kuum