22. september 1997 kell 22:00

Liilia hotell Hiiumaal jäi oksjonil müümata

Teist korda läbi kukkunud oksjon näitas Mart Priki sõnul seda, et hotelli müügihind tuleb alla lasta. Hotelli alghind oli oksjonil 1,65 miljonit krooni.

Esimeses müügivoorus laekus hotelli ostmiseks üks pakkumus, kuid see lükati tagasi, sest ta ei olnud nõuetekohaselt vormistatud. Liilia hotelli pankrotihalduri Tiina Miti sõnul tundis hotelli ostmise vastu huvi ka Toidutarede ketiga tuntuks saanud ärimees Lembit Soots, kuid tema loobus makseraskuste tõttu.

Praegu on Tiina Miti sõnul üks firma hotelli ülevõtmisest huvitatud, kuid et hotelli müügitingimustes on veel kokku leppimata, ei soovinud ta firma nime nimetada. «Kindel on, et laudadega me hotelli aknaid talveks kinni ei löö,» lausus Mitt. Ta tõdes, et hotelli personali vähendatakse miinimumini ja hotelli restoran suletakse.

Pankrotihalduri sõnul on üks võimalik hotelli ületalvepidamise variant anda hotell mõnele operaatorfirmale rendile, kes selle järgmisel aastal välja ostaks. Talve jooksul tehtud investeeringud ning kulutused kuuluvad Miti sõnul sellisel juhul tagasimaksmisele või arvestatakse ostusummast maha.

Liilia hotelli peamine võlausaldaja on ligi 2,8 mln krooniga Hoiupank. Võlanõuete kogusumma on 3,5 mln krooni. Kolm aastat tagasi tegevust alustanud hotell pankrotistus sellel kevadel.

Hetkel kuum