23. september 1997 kell 22:00

Poola piirab veolubasid

Ermo Perolainen Eesti rahvusvaheliste autovedajate assotsiatsioonist ütles, et seda otsust põhjendab Poola Euroopa Liidu direktiividega, mis keelavad tasuliste veolubade müügi piiril.

Edaspidi saavad Eesti autovedajad kasutada Poola kaudu toimuvateks transiitvedudeks ainult Eesti ja Poola valitsuste poolt teineteise autovedajatele eraldatud veolube, selgitas Perolainen. Tema andmetel on Eesti autovedajatele järgmiseks aastaks ette nähtud 1500 makstud veoluba, kuigi tegelik vajadus oleks ligi 12 000.

Perolainen lisas, et Poola ei soovi järgmiseks aastaks Eestist taotletavate veolubade kvooti suurendada, kuna nende autovedajad ei sõida nii palju Eestisse kui Eesti autovedajad Poola kaudu Euroopasse.

Perolainen ei välistanud võimalust, et Poola ametivõimudega õnnestub siiski mingi mõistlik lahendus leida, mis ei piiraks Eesti autovedajate transiitvedusid Poola kaudu Euroopasse.

ASi Baltsped vedude direktori Andres Oro sõnul kallineksid piirangute kehtima hakkamisel veod Saksamaale keskmiselt 4000 Eesti krooni. Tema väitel sõltub hinnatõus eelkõige laevaomanikest, sest siis hakatakse kaupade viimisel Euroopasse kasutama rohkem laevatransporti.

Oro informatsiooni kohaselt on Poola ametivõimud teatanud, et peale teelubade väljastamisel kehtestatavate piirangute tehakse veel teisigi transpordialaseid uuendusi.

Hetkel kuum