24. september 1997 kell 22:00

Lihtsus Toyota keskuses

Tellija:- Toyota Baltic AS

Asukoht:- Rävala 2/Kivisilla 8

Ehitaja:- OÜ Eesti Ehitus

Arhitektuurse osa projekteerija:- Ilmar Heinsoo, ARX

Sisearhitekt:- Laura ja Ilkka Salo

Mööbel:- Martela, AS T&T Mang

Põrand:- Trespo (laminaatparkett), Mirage (plaadid)

Objekti suurus:- 246 m²

Töökohtade arv:- 7

Tööde valmimisaeg:- juuli

Üldehitusliku osa maksumus:- 600 000 krooni

Toyota Baltimaade esindus on üks kaheksast kontorist, kes rendib pinda endisest ametühingute majast ehitatud suurepärase välisilmega büroohoones. Toyota sisekujunduslikus lahenduses tuli arvestada, et bürooruumid asuvad maja sügavuses, kus loomulikku valgust ning õhku on vähe. Seepärast paigaldati büroosse ettenähtud moodulvalgustusele lisaks ka laekarniisidesse peidetud valgusteid ja korralik ventilatsioon.

Sisearhitekt Laura Salo ütles, et ta kasutab alati rohkem klaasi ja vähem vaheseinu ning proovib suuremaid ruume liigendada huvitavalt paigutatud töökohtadega. Ruumide avatus, avarus ja lihtsus iseloomustavad Laura Salo sõnul tema aastatega väljakujunenud stiili kõige paremini.

Toyota esinduses pole midagi üleliigset, pillavaid efektseid detaile. Viimistluses kasutati ainult heledaid toone, mis sobivad hästi kokku mööblis kasutatud Toyota punase ja halli firmavärviga. Valgeid ruume aitavad kõige paremini ilmestada palmid ja kallid väärikust sisendavad põrandaplaadid.

Toyota büroo muudab teistest sama hoone kontoritest eripäraseks Mangide pehme disainmööbel ja Martela kontorimööbel.

Sirgjoonteta ja täisnurkadeta lauad ning painutatud puitplaatidest toolid teevad suures bürooruumis igast töökohast vaatamisväärsuse. Laura Salo sõnul mittekandilist mööblit, mis peale mugava kasutuse pakub ka silmarõõmu, väikesesse ruumi toppida ei sobigi.

Toyota Baltic ASi marketingijuhi Üllar Lanno sõnul on kõik töötajad uue büroo kujundusega väga rahul. Seda enam, et huvitava sisekujundusega on eelkõige parandatud esinduse töötajate töötingimusi.

Toyota Baltimaade keskus pole klienditeenindusbüroo, vaid müügijuhtimiskeskus ja autoomanikul siia eriti asja pole.

Hetkel kuum