24. september 1997 kell 22:00

Silmet pääses miljonite tasumisest

ASi Silmet Grupp keskkonnaprojekti juht Tõnis Kaasik ütles, et Ida-Virumaa keskkonnaamet peatab oma nõude Silmeti vastu. Samal ajal pikendati haruldasi metalle tootvale Silmetile antud veekasutusluba kuni käesoleva aasta lõpuni, et oodata ära uue ekspertiisi tulemused. Silmetile antud jäätmeluba kehtib kuni 1. aprillini 1998.

Ida-Viru maavanem Rein Aidma ja Ida-Virumaa keskkonnaameti juhataja Aado Endoja andsid ASile Silmet Grupp nõusoleku toetada ettevõttele määratava saastekahju hüvitise vähendamist seoses Silmetis tehtavate keskkonnaalaste kulutustega.

Silmeti 65 protsendi aktsiate omanik AS Ephag kohustus aktsiate ostulepinguga investeerima kolme aasta jooksul Ida-Viru keskkonnakaitsesse 98 mln krooni.

Ida-Virumaa keskkonnaameti juhataja Aado Endoja väitis, et kokkuleppe ei tähenda keskkonnaametnike järeleandmist Silmetile. «Nõue polnud veel kohtusse jõudnud ja nõude esitamist Silmetile võib käsitleda kui kirjavahetust,» märkis Endoja.

Endoja lisas, et enne uute lubade väljaandmist Silmetile nii jäätmete ladustamise kui veeressursi kasutamise osas tehakse põhjalik ekspertiis. Tema sõnul võiks Silmeti aastaseks keskkonnamaksuks kujuneda paar miljonit krooni, kuid see sõltub soodustustest, mida keskkonnaministeerium kohaliku maavalitsuse nõusolekul võib Silmetile teha.

Silmeti keskkonnaprojekti juht Tõnis Kaasik ütles, et veel sel aastal tahavad keskkonnaministeerium, Ida-Viru maavalitsus ja Silmet Grupp välja töötada ühise kolmeaastase kava keskkonnaprobleemide lahendamiseks.

Hetkel kuum