25. september 1997 kell 22:00

Põllumajandusülikool ehitab uut peahoonet

«Järgmise aasta 1. augustiks peab valmis olema aula, raamatukogu, kohvik, kabinetid ja abiruumid,» ütles ehitusfirma juhataja Taivo Täht. Tema sõnul on hoone ehitusmaksumus 16 miljonit krooni. Et riiklike investeeringute programmi (RIP) kaudu on põllumajandusülikoolile ehitusraha lubatust vähem eraldatud, aitab ehitusfirma ise uue peahoone rajamist ka finantseerida.

«Nii meile kui ka riigile tuleb lõppkokkuvõttes odavam, kui ehitame hoone kohe valmis, mitte ei oota vajaliku summa eraldamist mitme aasta jooksul,» kommenteeris põllumajandusülikooli haldusprorektori asetäitja ja ehitusjuht Kalju Kährin. Tema sõnul makstakse RIPist saadavate summadega ehitamiseks võetud laen tulevikus tagasi ja laenuprotsent on odavam kui prognoositav materjali ja ehitustööde hinna kasv.

Põllumajandusülikooli peahoonet on ehitatud üle kümne aasta. Seni on sinna kulunud 28 mln krooni. Veel vajatakse 31,6 mln krooni, seega on investeeringu kogumaksumus ligi 60 mln krooni.

Kalju Kährini sõnul oli praeguse peahoone kohale algselt planeeritud rajada sõjalise algõpetuse kateeder koos tsiviilkaitsevarjendiga. Õnneks muutis laulev revolutsioon ja Eesti iseseisvumine need plaanid.

Põllumajandusülikooli endine peahoone kui sõjaeelne kaitseliidu maja anti poolteist aastat tagasi kaitseministeeriumi haldusalasse tagasi.

«Ka endise peahoone kapitaalremondiks oleks kulunud kuni 35 mln krooni, nii et investeering uue hoonekompleksi rajamiseks õigustab end igati,» ütles Kährin.

Hetkel kuum