28. september 1997 kell 22:00

Börsiuudised

- Merko Ehitus. AS Merko Ehitus ostis 12. septembril 50% Normanni Linnagrupi ASi aktsiatest nominaalhinnaga 500 000 kr ASilt Merko Grupp. Ülejäänud 50% aktsiate omanik on AS FCM. Normanni Linnagrupi AS asutati Tallinna Panga uue hoone ehituse projektijuhtimiseks, muud tegevust pole olnud.

Merko Ehitus sõlmis 15. septembril lepingu Rüütli ärikeskuse hoonekarbi ehitustööde teostamiseks aadressil Pärnu Nikolai 7/ Rüütli 14. Hoone pind on 4400 m2 ja tööde etapi maksumus ligikaudu 10 mln kr.

Normanni Linnagrupi AS sõlmis 15. septembril lepingu REga Eesti Lennujaamad Tallinna lennujaama uue kaubateeninduskeskuse projekteerimiseks ja ehitamiseks. Projektis on lao- ja kontoripinnad orienteeruva pindalaga 4000 m2 ning välisvõrgud, juurdesõiduteedja platsid. Lepingu maksumus on kokku 23,9 mln kr.

- Hoiupank. Moody's Investor Service andis Hoiupangale pikaajalise krediidireitingu Baa2. See on investeerimistaseme reiting, mis annab Hoiupangale võimaluse laiendada oma tegevust rahvusvahelistel raha- ja kapitaliturgudel. Samuti andis Moody's Hoiupangale lühiajalise krediidireitingu Prime 3 ja finantsseisukorra reitingu (Bank Financial Strength Raiting) D+.

- Hansapank. Moody's Investor Service määras Hansapangale järgnevad reitingud:

-- pikaajaliste välisvaluutakohustuste reiting Baa2; -- lühiajaliste välisvaluutakohustuste reiting Prime 3; -- panga finantstugevuse reiting D+. Hansapangale antud reitingud väljendavad panga suurust ning Hansapanga uuenduslikku ning aktiivset lähenemist kiiresti arenevale pangandusturule, mis on taganud pangale juhtiva positsiooni nii ettevõttepanganduse kui ka liisingturul.

Hetkel kuum