29. september 1997 kell 22:00

WTC hotell leidis investori

Investeerimislepingule kirjutasid Tallinna maailmakaubanduskeskus ja Nydalens alla reedel. Tallinna maailmakaubanduskeskuse direktori, hotelli projektijuhi Mart Lee sõnul jagunevad pärast investeerimisotsust hotelli omava Infoturismi ASi aktsiad võrdselt Tallinna maailmakaubanduskeskuse (WTC) ja Nydalensi vahel. Tallinna maailmakaubanduskeskus investeerib omavahenditest hotelli ehitamisse Nydalensiga võrdse summa.

Hotelliprojekti kogumaksumus on üle 100 miljoni krooni, tasuvusajaks on arvestatud kuus aastat. Ülejäänud hotelli ehitusmaksumus finantseeritakse laenu abil, rääkis Lee. «Püüame laenu saada välismaalt, sest Eesti pankade intressitase tundus välisinvestorile liiga kõrge,» lausus Lee.

Nydalens on Norra kinnisvara- ja investeerimisfirma, mis omab Norras kolme hotelli ning praegu renoveerib neljandat. Põhjamaades teeb Nydalens koostööd hotelliketiga Scandic.

WTC Tallinn peab läbirääkimisi, et ühineda kas hotelliketiga Holiday Inn või Radisson SAS. Lee sõnutsi langetatakse otsus sel reedel, kuid vaekauss on kaldumas Holiday Inni kasuks.

Lee sõnutsi pannakse hotelli lõplik äriplaan paika koos hotelli opereerima hakkava hotelliketiga. Hotelli projekteerimistööd teeb E.A. Reng, kuid ka projektlahendust peab Lee sõnutsi aktsepteerima hotelli operaator. Ehitust plaanitakse Lee sõnutsi alustada veel sel aastal.

Holiday Inni ketti kuulumiseks on läbirääkimisi pidanud ka inglane David Roche, kes plaanib hotelli rajamist Sakala keskuse kõrvale. Nii Roche ise kui ka Mart Lee kinnitavad, et kahte Holiday Inni hotelli Eestisse ei mahu.

Holiday Inni hotelliketi Grand Plaza arendusdirektor Keith Lindsay lausus, et kuni lepingu sõlmimiseni on kõik keti Eestisse laiendamisega seonduv konfidentsiaalne, sest läbirääkimised käivad isiklike sidemete tasandil. Ta märkis, et seni pole Balti riikides ühtegi Holiday Inni ketti kuuluvat hotelli ning Eestisse tulek on tema sõnul seotud sooviga laiendada hotelliketti arenevale turule.

Lee sõnul on neljatärniliseks kavandatud hotelli põhilised konkurendid Olümpia ja Palace. «Kuna meie rajatav hotell saab olema esimene rahvusvahelisse ketti kuuluv hotell, siis see annab meile olulise konkurentsieelise,» lausus Lee.

Tallinna maailmakaubanduskeskuse hotellis, mis tulevikus hakkab kandma operaatorfirma nime, saab olema kümne korrusel 140 tuba, sajakohaline restoran, lobby-baar ning panoraambaar 10. korrusel. Samuti tuleb hotelli tervisekeskus.

Hetkel kuum