30. september 1997 kell 22:00

Eenmaa ja Savisaar avasid Tammsaare tee pikenduse

Poolteise aastaga on magistraalil ehitatud 1,7 kilomeetrit teed, millel on mõlemas suunas kaks sõidurada. Projekti kogumaksumus oli 206,5 miljonit krooni, sellest ehituse projektijuhi, ehitusfirma Lemminkäinen Eesti ASi juhtimisel tehtud tööde maksumus 194 miljonit krooni. Ülejäänud 10 miljonit krooni nõudsid ehituse ettevalmistus-, muu hulgas ka projekteerimistööd.

Küsimusele, kas Tammsaare tee pikenduse ehitamise kallinemine töö käigus umbes 70 miljoni krooni võrra andis linnale soovitud tulemuse, vastas abilinnapea Kalev Kallo, et lõpp-produkt kaalub üles hinna. «Kõige esimeses variandis oli Pärnu maantee ristmik planeeritud ühes tasapinnas,» meenutas ta.

Eelmise aasta algul ehitusmaksumusena välja pakutud 95 miljonit krooni oli Kallo sõnul ebareaalne. «Oli igasuguseid arvutusi, aga juba siis oli selge, et alla 130 miljoni välja ei tule,» selgitas ta.

Tänavuse aasta algul kinnitasid pooled ehituse lõppmaksumuseks 206,5 miljonit, sellest planeeriti käesolevaks aastaks 109 miljonit krooni. Tegelikult kulus sel aastal 9,5 miljonit krooni vähem, kui planeeriti, kinnitas Kallo.

Tegeliku ja planeeritud hinna vahe tekkis Kallo sõnul sellest, et eelarve koostamisel lähtuti ehitustööde keskmisest hinnaindeksist. «Võistupakkumistega õnnestus teha odavamalt, millega tuli kokkuhoid,» rääkis ta.

Ehitusfirma Lemminkäinen Eesti tegevjuht Avo Lillemäe ütles, et täna on veel vara öelda, milline on firmal projekti teostamisest saadud kasum. «Tibusid loetakse sügisel,» sõnas ta. Lemminkäinen teeb aastakokkuvõtte ja avaldab bilansi, seal on kirjas ka kasum, märkis Lillemäe.

Tallinna linna järgmine suurem tee-ehitus on Järvevana tee teises otsas Tartu maantee ringil ja selle kõrval Peterburi tee ringil.

Kalev Kallo kinnitusel on kahe ristmiku ümberehituse kogumaksumus 60 miljonit krooni. «See töö tuleb lõpetada järgmise aasta jooksul,» teatas ta.

Lemminkäinen Eesti järgmine projekt on kaubanduskeskus Rocca al Mares, mille ehitamiseks on leping sõlmitud, kinnitas Avo Lillemäe. «See on kallim kui Tammsaare tee,» märkis Lillemäe.

Hetkel kuum