1. oktoober 1997 kell 22:00

Mercedese maaletooja rajab Tallinnas tehase

ASi Silberauto nõukogu esimees Väino Kaldoja ütles, et projekti elluviimiseks moodustab Silberauto koos Rootsi ettevõttega Wiman eraldi tütarfirma. Kaldoja sõnul tegeleb Wiman Rootsis samuti eriautode kokkupanekuga.

Silberauto tegevjuht Arno Sillat lausus, et sõidukite kokkupanekut alustatakse Vana-Narva maantee ääres kahes angaaris, mille üldpind on ligi 1000 m². Tema ütlusel on praegu veel raske öelda, kui palju kogu projekt maksma läheb. Kaldoja väitel pole tegu kalli projektiga, sest Silberauto saab uue projekti juures rakendada Maardus töötava personali ja tehnika.

Kaldoja ütlusel loodetakse projekt tööle saada aasta lõpuks. See sõltub tema hinnangul eelkõige sellest, kui ruttu õnnestub kogu kinnistu välja osta.

Kuna Eesti turg on väike, on kogu projekti käivitamisel eelkõige silmas peetud eksporti, ütles Kaldoja. Me tunneme huvi Vene ja Ukraina turgude vastu, lausus ta.

Seetõttu osalevad 13.--18. oktoobrini toimuval Eesti ettevõtjate Ukraina visiidil ka Erkki Siitan ja Hannes Hallik Silberautost, selgitas Sillat. Nad püüavad välja selgitada, milline on sealne nõudlus eriautode järele, lisas Sillat. Kaugemas tulevikus ei saa välistada võimalust, et me rajame ka selles regioonis mingi tehase, rääkis Sillat.

Kaldoja ütlusel on Silberautol eriautode kokkupanekus kõige suuremad kogemused kiirabiautode alal, kuid uue projekti käigus hakatakse koostama busse ning ümber ehitama kaubikuid.

Kaldoja ütlusel on plaanis esimese tegevusaasta jooksul tehases kokku panna 50--100 sõidukit.

Peale nimetatud projekti valmib Silberautol tänavu detsembris uus Mercedes- Benzi keskus Tallinnas Tammsaare tee ääres. Uued esindused rajatakse ka Pärnus, Tartus ja Viljandis, kuid seal ei ehitata uut hoonet, vaid renoveeritakse vanad, lausus Sillat.

Hetkel kuum