1. oktoober 1997 kell 22:00

Tallinna Pank liitis Saulese

Liitumine oli vajalik, kuna 7 miljoni elanikuga Balti turul tegutsedes on panga tegevus efektiivsem, ütles Tallinna Panga nõukogu aseesimees Targo Raus. Liitpank kavatseb minna edasi Leedu turule ja Saulese Moskva esinduse kaudu ka Vene turule, lisas ta.

Tallinna Panga varade maht kasvab liitumise teel ligi 4 miljardi kroonini. Raus ütles, et suuremal pangal on rohkem võimalusi kasvada veel suuremaks.

Panga liitmise ja uute aktsiate emiteerimise kinnitamiseks tuleb 18. oktoobril kokku Tallinna Panga aktsionäride erakorraline üldkoosolek. Tallinna Panga nõukogusse valitakse kaks Saules Banka esindajat.

Sarnaselt Tallinna Pangaga võttis Hansapank möödunud aastal üle Lätis tegutseva Deutsche-Lettische Banka, mis tegutseb nüüd Hansabank-Latvija nime all.

Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis ütles Tallinna Panga eesmärke kommenteerides, et kelkijaid on igasuguseid nähtud. «Minu arust on Tallinna Pank kogu aeg oma turuosa kaotanud ja ta peaks mõtlema, kuidas seda kaotust ületada,» märkis Mõis.

Mõis võrdles teiste Eesti pankade Balti turule minekut rumala võidujooksuga, kus kõik jäävad tegelikult kaotajaks. Tema sõnul on mõttekam pankadel enne konsolideeruda ja alles siis välismaale minna, sest välismaale minek on tohutult kallis ettevõtmine.

Targo Raus ütles, et sisuliselt tähendab Saules Banka liitmine Tallinna Pangaga seda, et Lätis hakkab tegutsema Tallinna Panga tütarfirma. Raus lisas, et esialgu ei hakata Saules Banka nime muutma.

Saulese liitmiseks emiteerib Tallinna Pank 2 miljonit uut aktsiat, mis vahetatakse 63 protsendi Saulese aktsiate vastu kursiga 0,64 Tallinna Panga aktsiat ühe Saulese aktsia vastu. 17 protsenti ligi 120 miljoni kroonise aktsiakapitaliga Saulesest juba kuulub Tallinna Pangale ja 20 protsenti Saulesest ostis septembri algul Hollandi arengupank FMO. FMO on ka Tallinna Panga omanik 15 protsendiga, liitpangas saab FMO kuni 20protsendilise osaluse.

Saules Banka on Lätis bilansimahu järgi seitsmes pank.

Hetkel kuum