6. oktoober 1997 kell 22:00

ETV juhiks valiti Toomas Lepp

Lepa kandidatuuri toetas nõukogu üheksast liikmest seitse, kaks olid ETV uudistejuhi Vallo Toometi poolt.

Ringhäälingu nõukogu liikme, Isamaaliidu nõuniku Andres Herkeli sõnul olid otsuste aluseks kandidaatide programmid ning vastamine nõukogu liikmete küsimustele nädal aega tagasi.

Lepa valimist ETV peadirektoriks on seotud ka peaminister Mart Siimanniga. Herkel lausus, et ei oska seda kommenteerida.

Lepa sõnul on tema ETV juhtimise märksõnadeks avatus publikule, absoluutne tasakaalustatus ja rahvuslikkus. Oma esimeseks ülesandeks pidas ta ETV strateegilise arengukava koostamist.

«Vaja on jõuda selgusele, milline ETV tegelikult on, ja püüda juhtida see siis avaliku teenistuse sängi,» ütles Lepp eile.

Toomas Lepp on nimetanud Eesti TV põhiliste finantseerimisallikatena loamaksu, riiklikku toetust, reklaami, sponsorlust, audiovisuaalse loome müügitulu ning majandustegevust.

Herkel lausus, et peab loamaksu rakendamist Eestis tehniliselt keeruliseks. «See ei tähenda, et ma oleksin rahul praeguse finantseerimissüsteemiga, mis on küllaltki ebastabiilne ja seab televisiooni ja raadio eelarved sõltuvusse poliitilistest tõmbetuultest,» lausus Herkel.

Lepa sõnul kavatseb ta vähemalt esialgu jätkata tööd ETV vana meeskonnaga. Samuti peab ta võimalikuks koostööd oma vastaskandidaadiga ETV juhi kohale, Vallo Toometiga, kellele eelmisel nädalal kuulus ETV töötajate poolehoid. Toomet juhib praegu ETV uudisteprogrammi.

Teine koht personalieelistustes kuulus Mark Soosaarele, Toomas Lepp oli viimane, keda taheti peadirektorina näha.

«Selline rahvaküsitlus tehti ka enne Hagi ?eini (ETV praegune peadirektor -- toim) ametisse määramist ning ka siis ei pälvinud ?ein suurt toetust,» märkis Lepp.

Eesti Raadio peadirektori jättis ringhäälingunõukogu eile valimata ning otsustas kuulutada sellele kohale välja uue konkursi. ÄP-BNS

Hetkel kuum