9. oktoober 1997 kell 22:00

Elcoteq suundub St. Peterburgi

ASi Elcoteq Tallinn tegevdirektor Ilmar Petersen ütles, et Peterburi tuleb samasugune Elcoteq Networki tütarfirma nagu Tallinnas. Milliseks kujuneb Peterburi rajatava Elcoteqi tütarfirma tootmismaht, on praegu raske öelda, lausus ta.

Elcoteq Tallinnal on aga Peterseni sõnul Peterburi tehase käivitamise vastutus.

«Meil on inimesed, kes koolitavad Peterburis inimesi, vastutavad sealse tehnoloogia toimimise ja kvaliteedisüsteemi ülesehitamise eest,» selgitas ta.

Praegu käivitatakse Peterburis piloottootmine sama malli järgi, nagu seda tehti Tallinnas 1992. a märtsis, mil 10--30 inimest töötasid renditud ruumides, ütles Petersen. «Ega siis ka keegi teadnud, et Tallinna tehas saab 2000 töötajat,» sõnas ta.

Ka Peterburis alustab Elcoteqi tütarfirma tootmist rendipindadel ja esialgu töötab seal kuni 30 inimest.

Küsimusele, miks on Elcoteqil vaja tehast Venemaal, ütles Petersen, et üks põhjusi on asjaolu, et tööjõukulude kasv on Venemaal aeglasem. «Mõnel juhul on klientidele tähtis, et tootes oleks sees seda nn kohalikku panust see tähendab, et asi oleks tehtud Venemaal,» lisas Petersen.

Elcoteq Network on teatanud tehase rajamisest Ungarisse. Oma müügi ja tootmise esindus on firmal ka Ameerikas ja Aasias.

Hetkel kuum