9. oktoober 1997 kell 22:00

Keegel -- hasartne ja soliidne

- Kui soovite leida mõõdukalt aega võtvat, ent sportlikku ja hasartset tegevust, millega veeta väikses sõpradeseltskonnas vahva pärastlõuna- või õhtutund, siis tasub katsetada keeglimänguga.

Eestis on endast teavitanud viis keeglisaali: Tallinnas keegliklubi Merivälja teel, samuti linnahalli hoones, Tartus saab täpsust proovida Vaksali tänaval, Narva maanteel ja Ihaste hotellis. See teave pärineb infotelefonide andmebaasidest.Keegli eelised.

- Vanuse- ja soopiiranguid pole, sest igale eale võib leida sobiva raskusega kuulid. Tallinna keegliklubi lasteedetabeli noorim on viieaastane.

- Keegel on hea tubane ajaviide sombusteks sügis- ja talvekuudeks. See on mugav võimalus pakkuda ka ettevõtte töötajatele regulaarset sportimisvõimalust, milleks sõlmitakse meeleldi sooduslepinguid.

- Kuigi keegel on hasartne võistlussport, ei pea mängima tulemuse peale. Aega võib ka niisama kätt harjutades veeta.

- Keegel on hea seltskonnamäng, sest rahuliku tempoga mahub ühele rajale kuuli veeretama 4--6 inimest (oleneb klubist). Mängida võib ka perega.

- Keegel annab piisava füüsilise koormuse, ent ei nõua füüsilist ettevalmistust. Koormust saab reguleerida visete arvuga enesetunde järgi. Algaja ei peaks mänguaega üle poole tunni planeerima.

Oluline pole siiski musklijõud, vaid täpsus.

- Riietuse osas pole ettekirjutusi, väikse koormusega on võimalik mängida ka triiksärgis, ehkki mugavam on sportlikus rõivas. Tallinna keegliklubis antakse jalga spetsiaalsed nahktallaga kingad, mujal jalatsite suhtes ettekirjutusi pole. Tikk-kontsaga kingades hakkab muidugi ebamugav.

- Saab valida sportlikuma ninepin- -keegli (9 kurikat, kuulid kaaluvad 3,4--3,6 kg) või bowling- u (10 kurikat, kuul on suurem ja raskem, alates 7 kg, sihtimise teevad lihtsamaks mugavad sõrmeaugud kuulis).

Enne saali minekut uuri tingimusi.

- Mitmekesi ühele rajale lubatakse?

- Millised on pesemistingimused? Kas pesemisvahendid peab kaasa võtma?

- Kas saalis viibib juhendaja?

- Millised nõudmised esitatakse jalatsitele?

- Kas teile sobiv aeg on tavaliselt vaba või tuleb see eelnevalt broneerida? Keeglisaalide instruktorite sõnul on lootusetu etteteatamata rajale pääseda kella 18--22, samuti laupäeviti.

- Millistel tingimustel pakutakse hinnasoodustusi?

Hetkel kuum