9. oktoober 1997 kell 22:00

Vilniuse Panga aktsia kukkus

Riia börsil jätkus neljapäeval tõus ning Balta tõusis taas seitsme latini, näidates ühtlasi tugevat käivet (oli päeva aktiivseim).Tõusjaid oli üle turu, sealhulgas Unibanka, RTF, Valmiera Klaasfiiber ja Lode tellisetehas. Ehkki börsikäive mõnevõrra langes, hindasid maaklerid investorite meeleolu entusiastlikuks ning tõenäoliseks võib pidada tõusu jätkumist veel mõne nädala jooksul, kuni kolmanda kvartali tulemused läbi jõutakse seedida.

Vilniuse börsi suurimaks sündmuseks oli Vilniuse Panga ligi 10% langus hommikusel kauplemissessioonil. Põhjuseks oli üks suur müügitehing ning maaklerid ennustasid, et nüüd on hea aeg osta ja hind tõuseb juba õhtusel sessioonil. Seda siiski ei juhtunud. Põhinimekirja Litin-indeks langes selle tagajärjel enam kui 3%. Lisanimekirja aktsiad olid stabiilsed ning olulisi muutusi hindades ei toimunud. Börsisüsteemi päevakäive oli 1,52 mln litti (5,32 mln kr).

Ka kolmapäeval jätkus Vene RTS-süsteemis aktsiahindade langus. Käibed taandusid kõva keskmise tasemeni (süsteemi kogukäive oli 118,6 mln USD) ning börsibuum näib selleks korraks jälle läbi olevat. Maaklerite sõnul on hinnalangus puhtalt tehniline ning poliitilised ning makromajanduslikud uudised hindu mõjutanud ei ole. Venemaa RTS-indeks langes päevaga 3,48%, 533,62 punktile. Täna olenevad sündmused ka sellest, mida Dow öösel tegi.

Föderaalreservi juhi Alan Greenspani kommentaarid inflatsiooniohu kohta ja ebarealistliku hinnataseme kohta börsidel mõjusid USA turgudele pikselöögina. Optimism asendus kiiresti müügimeeleoludega. Ehkki õhtupoolikult tõusis turg päeva madalamatelt tasemetelt veidi üles, langes Dow enam kui protsendi. Ka laiemat turgu kajastavad indeksid tõmbusid rekordtasemetelt tagasi. Ainsana suutis end koguda Nasdaq, mis lõpetas viienda järjestikuse rekordiga. Enim tõusis tuntud arvutifirma Gateway 2000, mida analüütikud nimetasid esmaklassiliseks ülevõtuobjektiks.

Hetkel kuum