12. oktoober 1997 kell 22:00

Korruptsioon jätkub

- Kinnisvarafirmade esindajate ja linnakodanike teated selle kohta, et maareformi läbiviimisega seotud Tallinna linnavalitsuse ametnikud võtavad altkäemaksu ajas marru Tallinna abilinnapea Mait Metsamaa, kes reageeris kinnisvarafirmade ja linnakodanike kriitikale väga rumalalt.

Abilinnapea teatas, et kinnisvarafirmade esindajad ei pääse enam ilma tunnistajateta linnavalitsuse ametnike vastuvõtule. Samas tunnistas Metsamaa seda, et varem on kinnisvarafirmadel õnnestunud oma asjad tavakodanikust kiiremini korda ajada.

Huvitav, kas kiire asjaajamise põhjuseks on olnud kinnisvaraprojektide eelarvetesse sisse arvatud altkäemaks või on tegemist sellega, et kinnisvarafirmade esindajad on olnud Metsamaa ja teiste linnaametnike head tuttavad või sugulased?

Tallinna linnas vastutab maade erastamise ja tagastamise läbiviimise eest Mait Metsamaa. Pärast korruptsioonisüüdistusi oleks Metsamaa pidanud kiiremas korras kohtuma süüdistajatega ja selgitama, miks kinnisvarafirmad ametnikke määrivad ning kuidas oleks võimalik massiline altkäemaksuvõtmine Tallinna linnavalitsuses lõpetada.

Samuti oleks Metsamaal viimane aeg hakata mõtlema selle peale, kuidas maareformi Tallinna linnas kiirendada.

Tundub, et korruptsiooni piiramine ja maareformi kiirendamine on Metsamaa jaoks liiga rasked küsimused. Palju kergem on nende 15 000 tallinlase üle naerda, kes soovivad oma maja juurde kuuluvat maad erastada.

Hetkel kuum