13. oktoober 1997 kell 22:00

Kiirteede kasutamise tasud vähenevad talvel

Alates septembrist on Ungaris alandatud kiirteede kasutamise tasu.

- Kiirtee kasutamise tasu on alates septembrist kuueks kuuks alandatud ka Prantsusmaal.

Maanteel A43 (Autoroute de la Maurienne'i teelõigul Aiton'i ja Ste Marie de Cuines' vahel) on maks vähenenud bussidele ja veoautodele. Klassis 3 on maksu alandatud 40 frangilt 31 frangile ja klassis 4 alandatud 53 frangilt 41 frangile.

Kiirteel A16 (Pariis--Boulogne) avati 44 kilomeetri pikkune teelõik Amiens--Abbeville. Koridor A16 on avatud Euroopa Liitu mittekuuluvas riigis registreeritud veoautodele, mis sõidavad Belgiast Suurbritanniasse, läbimiseks ilma veoloata.

Kasutatav autotee peab olema eranditult kiirtee A16. Autojuhil peab kaasas olema kontrollkaart, mille ta komposteerib koridori alguses ja lõpus.

Kompostrid asuvad Dunkerque ja Calais' sadamas ning la Manche'i alusesse tunnelisse sisenemisel Cheritonis. Belgias on komposter Moeres'i puhkepeatuses (esimene puhkepeatus pärast Belgia--Prantsusmaa piiri).

- Austrias on septembrist muutunud veokite lubatud suurim kogumass. Varasema 38 tonni+5% täismassi asemel on nüüd lubatud kogumass 40 tonni. Samas on lubatud ülekaal vaid 2 protsenti. Kogumassi 40,8--42 tonni korral on trahv 500 Austria ?illingit (568 krooni). Lubatud suurim autorongi pikkus on 18,35 meetrit.

- T?ehhis on alates 1. oktoobrist asulates suurim lubatud kiirus 50 km/tunnis (varem oli lubatud 60 km/tunnis).

- Lätis maksab alates septembrist veokite eskortimine läbi Läti sõltumata teekonna pikkusest 50 latti (1200 krooni).

- Rumeenias on vähendatud üle 3,5tonnise täismassiga veoautode liikluskeelu piirkondi. Laupäeval, pühapäeval ja riiklikel pühadel on kell 7.00--22.00 keelatud liiklus vaid teel Brasov--Ploiesti Vest Belt--Bukarest--Urziceni--Slobozia--Harsova--Constanta. Erandi moodustavad endiselt elusloomade ja kiiresti riknevate toiduainete vedu, millede puhul liikluskeeld ei kehti.

Hetkel kuum