14. oktoober 1997 kell 22:00

Kuressaare linnavalitsus kavatseb asutada vanalinna restaureerimise fondi, mille eesmärk on tekitada inimestes huvi ajaloolise väärtusega hoonete nõuetekohase restaureerimise vastu.

Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi on öelnud Meie Maale, et fond tahab katta Kuressaare vanalinnas asuvate hoonete renoveerimisel tekkivaid lisakulutusi, näiteks aknaraamide paigaldamisel, ajalooliste puitdetailide taastamisel jne. Majaomanike stimuleerimine on tema sõnul ainus võimalus vanalinna kaitsta.

Üks loodava fondi võimalikke rahastamisallikaid on rahvusvahelised programmid, märkis Tamkivi ja tõi näiteks 1996. aastal Phare raha eest läbi viidud Kuressaare vanalinna hoonete passistamise ja kataloogi koostamise. Teatud summad võiks linnapea arvates fondi laekuda ka linnaeelarve kaudu. Tamkivi sõnul luuakse fondi juhtimiseks nõukogu, kes kontrollib ka sihtasutuse finantstegevust.

Millal ja kui suures osas hakkab Kuressaares loodav fond ehituskulusid kompenseerima, ei osanud linnapea veel öelda. Esmatähtis on tema sõnul moodustada juriidiline isik, kes raha haldab. ETA

Türgi transpordiministeeriumi ametnike teatel kiitis valitsus reedel heaks 1,25 miljardit dollarit maksva, Aasiat ja Euroopat ühendava tunneli ehitamise projekti Bosporuse väina alla. Tunneli ehitaja leidmiseks korraldatakse järgmise aasta märtsis avalik konkurss.

Tunneli pikkuseks on kavandatud 13,3 kilomeetrit ning sellega seotud raudteede kogupikkus ulatub 80 kilomeetrini.

Ainuüksi tunneli maksumuseks hinnatakse 650 miljonit dollarit, teist sama palju läheb maksma tunneli jaoks vajaliku infrastuktuuri rajamine. Reuter-ETA

Ehitusettevõte EMV on peatöövõtjana sõlminud kaheks aastaks kokku 690 miljoni krooni eest ehituslepinguid, teatas firma analüütik Marko Kaha.

Lepingute kogumahust teostatakse sel aastal 400 miljoni krooni ja tuleval aastal 290 miljoni krooni eest (73 protsenti selle aasta lepingumahust) töid.

Sõlmitud ehituslepingute maht näitab Kaha sõnul ainult EMV peatöövõtu ehituskäivet ja see ei hõlma EMV poolt tehtavaid eritöid.

EMV selle aasta konsolideerimata käibeprognoos on 420 miljonit krooni. BNS

Hetkel kuum