15. oktoober 1997 kell 22:00

Filmari näitab itaalia disaini

Tellija:- AS Filmari

Asukoht:- Tallinn Suur-Karja 9

Sisearhitekt:- Katrin Veske, ELKE Palivere Puutööstus

Mööbel:- Caimi Prevetti, Interstuhl

Valgustid:- LAMP, Egoluce

Üldpind:- 64 m²

Töökohti:- neli

Tööde kestus:- august

Maksumus:- 495 000 krooni

- Itaalia odavat mööblit kirutakse selle Eestisse ilmumise hetkest alates, kuid seejuures on unustatud, et kuulsate kunstnike ja leiutajate maal toodetakse samuti väga head mööblit, valgusteid ja teisi isikupäraseid sisekujunduse elemente. Sisearhitekt Katrin Veske selgitas, et nagu paljudes Euroopa riikides toodetakse ka Itaalias kõike seinast seina: odavat kraami tavatarbijale ja omanäolisemaid tooteid nõudlikuma maitsega tellijale.

Ühest küljest Eesti kliendi maitse arendamiseks paigaldatigi Filmari kauplus-salongi tavatu büroosisustus. Teisest küljest osutus esimest korda Eestis Caimi Prevetti metallist moodulmööbliga ruumi sisustamine võimalikuks vaid tänu tellija soosivale ja vastutulelikule suhtumisele kaasaegsesse sisekujundusse.

Kaupluse juhataja Tiina Kask selgitas, et Filmari tegutseb vanalinnas juba kuus aastat ilma suuremate muutusteta ja seepärast leiti, et kui üldse remontida, siis sisekujundust tuleb muuta kardinaalselt.

Tiina Kask rääkis, et töötajate arvates teeb mööbel salongi väga omapäraseks ning et klient on samuti uue Filmari omaks võtnud.

Filmari uues sisekujunduses moodustab Caimi Prevetti mööbel rõhkuandvama osa.

Must rauast karkass, mis sobib tööstuskeskkonda, aga ka kauplusesse ja raamatukogusse, jookseb mitu korda üle vanalinna majale iseloomuliku ruumi hulknurkse seina ja lae. See loob fotosalongis struktuuri ja korra. Moodulitest kokkupandav raudse ussina harusid laiali ajav karkass lahendab ruumi otstarbekalt, sest mustast rauast riiulid ja kapid, aga ka valgustid, kinnituvad samuti karkassile.

Metall jätab õhulise ja kerge mulje. Must värv ja ümarraud sobivad hästi Filmari põhitöövahenditega -- rauast statiivide ja kõiksugu mustade pildimasinatega.

Hetkel kuum